Datum
Sobota 5. září
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
620 Kč

Tento výlet nás zavede nedaleko Prahy, do temných křivoklátských lesů. První naší zastávkou bude lom Velká Amerika. Z vyhlídkové plošiny budeme obdivovat famózní dílo, které vytvořila příroda a později dotvořila ruka člověka. Následně zajedeme do nedalekých Loděnic. Na zdejším nádraží se před více než padesáti lety natáčel film Ostře sledované vlaky. Nedávno byla na nádraží otevřena expozice, připomínající tento oskarový film.

Datum
Sobota 12. září
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Dnešní výlet nás zavede do Orlíka nad Vltavou, kde na nás čeká zajímavá exkurze do druhé největší vodní elektrárny u nás – Orlík... Dozvíme se, co se skrývá pod masou betonu, jak se vyrábí elektřina, také si prohlédneme hráz a zajdeme se podívat i do krytu civilní obrany, který je skrytý v lesním svahu u elektrárny.

Datum
Neděle 13. září
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
550 Kč

Naše první zastávka bude na hradě Krakovec, kde se přeneseme do atmosféry doby Václava IV, který si zde nechal vybudovat komfortní královské sídlo. Hrad je také spojen se jménem mistra Jana Husa, který zde pobýval i kázal před svým odjezdem do Kostnice.

Datum
Sobota 19. září
Odjezd
v 7.30 z Prahy, ulice ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Tentokrát se vydáme do západočeského kraje a navštívíme tři zajímavé hrady. První naší zastávkou bude Hartenštejn, který r. 1473 založil Jindřich z Plavna. Ve své době se hrad mohl pyšnit dokonalým dělostřeleckým systémem, který tehdy neměl v Čechách obdoby. Kromě zbytků hradu si prohlédneme nedávno opravenou Karlovarskou věž, odkud si užijeme krásný výhled do okolí.   

Datum
Sobota 26. září
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Náš výlet nás zavede do západních Čech. První zastavení bude na nádherném barokním zámku Manětín, kde si prohlédneme bohatě zařízené interiéry, spojené s rodem Lažanských. Zámek je obklopen krásnou zámeckou zahradou.