Datum
Neděle 1. října
Odjezd
v 9.00 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Pro velký zájem opakujeme výlet z 28. 9.

Naší první zastávkou bude hrad Kunětická hora, místními zvaná láskyplně Kuňka. Hrad – někdejší hrdé sídlo rodu Pernštejnů, kde byly použity jedny z prvních renesančních prvků na našem území se návštěvníkům od letošního května otevírá v plné kráse po náročné památkové obnově. Uvidíme sklepení, rytířský sál, zbrojnici a věž. Poprvé v novodobé historii je zpřístupněno i severní křídlo hradu. Jednotlivé expozice jsou speciálně ozvučeny.

Datum
Sobota 7. října
Odjezd
v 7.15 z Florence, ulice Ke Štvanici, ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Křtiny jsou jedním z nejstarších poutních míst na Moravě. Podle pověsti ve zdejším údolí křtili Cyril a Metoděj. Dominantou je barokní poutní kostel Jména Panny Marie nazývaný „perla Moravy“. Je to opět jedna z unikátních staveb architekta Jana Blažeje Santiniho Aichela, který ji navrhl na vrcholu svých tvůrčích sil.

Datum
Neděle 8. října
Odjezd
v 9.00 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
750 Kč

Podzim někteří považuji za nejkrásnější roční období. Je to čas barevného listí a lehké nostalgie. Kde jinde si tento čas vychutnat, než v zámeckých parcích. Nejprve navštívíme rozlehlý park, patřící k zámku Konopiště. Jeho součástí je i Růžová zahrada, kterou nechal založit osobně František Ferdinand d'Este. V areálu jsou k dispozici restaurace a kavárny, takže si tu dáme pauzu na oběd. Hromadná návštěva zámku není v plánu, ale bude časový prostor k případné individuální návštěvě.

Datum
Sobota 21. října
Odjezd
v 8.00 z Florence, ulice Ke Štvanici, ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
800 Kč

Pro velký zájem opakujeme výlet z 5. srpna

Začneme stylově v naší nejznámější firmě v produkci šumivých vín - Bohemia Sekt ve Starém Plzenci. Projdeme si celou výrobu, seznámíme se s kompletním procesem vzniku jednotlivých typů sektů, některé druhy během exkurze i ochutnáme a jistě také nakoupíme v podnikové prodejně. Jeden z nejlepších sektů, které v Bohemce můžete ochutnat se jmenuje Chateau Radyně (můj nejoblíbenější), a tak musíme navštívit hrad, který se stal inspirací pro jeho název.

Datum
Neděle 22. října
Odjezd
v 7.00 z Florence, ulice Ke Štvanici, ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Na počátku 18. století se otevírá spolupráce geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho a nového opata žďárského kláštera Václava Vejmluvy, který byl nejen mecenášem umění, ale také aktivním stavebníkem. Tato spolupráce trvala 17 let a Santini během této doby proměnil Žďár na nejvýznamnější centrum barokní gotiky v celé v Evropě..