Datum
Sobota 24. října
Odjezd
v 7.15 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
650 Kč

ZRUŠENO !!!

DLE VÝVOJE SITUACE BUDU INFORMOVAT, ZDA SE VÝLET USKUTEČNÍ V NÁHRADNÍM TERMÍNU, NEBO BUDE DEFINITIVNĚ ZRUŠEN.

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ     ALENA KRČÁLOVÁ

Datum
Sobota 31. října
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Cena
620 Kč

V obci Rovná u Stříbrné Skalice si prohlédneme románský skvost s unikátní uměleckou výzdobou z 12. a 13. století – kostel sv. Jakuba Většího. Další zastavení bude v obci Jakub u Kutné hory, kde stojí kostel sv. Jakuba z 12. století, bohatě zdobený románskými plastikami, které tvoří nejrozsáhlejší soubor románských plastik u nás.

Datum
Sobota 7. listopadu
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
620 Kč

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Gruntě můžeme právem označit jako jeden z největších kostelů našeho českého venkova. Byl postaven v pseudorománském slohu a společně se secesní výzdobou svého interiéru vás jistě překvapí

Datum
Středa 11. listopadu
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
700 Kč

Nejdříve se podíváme na cennou a krásně zrekonstuovanou tvrz v Tuchorazi. Tvrz byla vystavěna ve 14 století a později za Mikuláše z Landštejna přebudována na mohutný hrad. Majitelé se často střídali, tvrz pustla, až nakonec r. 2013 skončila v dražbě. Naštěstí se našel osvícený nový majitel, který jí dal znovu do pořádku.

dvaadvacáté opakování zájezdu!!!

Datum
Neděle 15. listopadu
Odjezd
v 7.45 z Florence, z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
750 Kč

Uděláme si výlet do Brna a tentokrát navštívíme interiéry dvou nejvýznamnějších vil. Jejich architektura, koncepce i výzdoba je naprosto odlišná, ale obě jsou krásné. Prohlédneme si vilu Tugendhat, díky které jsme se staly čtvrtou zemí na světě, která se může pyšnit stavbou moderní architektury zapsanou na seznamu UNESCO (po Brazílii, Nizozemsku a Belgii).