Datum
Sobota 13. dubna
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Nejprve navštívíme zámek v Častolovicích, který jeho majitelka a bytová designérka Diana Phipps Sternbergová proměnila v místo pohody, harmonie a krásy. Paní Diana osobně navrhovala zařízení zámeckých interiérů. Těšit se můžete na bohatě zařízené komnaty, zámeckou kapli a rytířský sál. V některých místnostech se dochovaly původní renesanční kazetové stropy a uvidíte rovněž bohatou obrazovou galerii rodu Sternbergů. Po prohlídce zámku se můžete projít zámeckým parkem a zahradou. Potěší nás tu květiny a keře, které paní majitelka sama sázela.

Datum
Sobota 20. dubna
Odjezd
v 7.30 od sloupu se světovým časem, ze zastávky MHD směrem do centra v ulici Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

POZOR !!! PRO VELKÝ ZÁJEM VÝLET OPAKUJEME V NEDĚLI 21. DUBNA

Vydáme se do saského města, jehož historie sahá až do 10. století. Význam Míšně stoupl r. 1423, kdy se stala sídlem saských kurfiřtů. Dalším přelomovým mezníkem v dějinách města bylo založení vůbec první evropské porcelánky Augustem Silným, v roce 1710. Porcelánka tu funguje dodnes a my si zdejší manufakturu projdeme a seznámíme se s výrobou porcelánu od počátku až po finální produkt.

Datum
Neděle 21. dubna
Odjezd
v 7.30 od sloupu se světovým časem, ze zastávky MHD směrem do centra v ulici Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

POZOR !!! PRO VELKÝ ZÁJEM OPAKUJEME VÝLET Z 20.4

Vydáme se do saského města, jehož historie sahá až do 10. století. Význam Míšně stoupl r. 1423, kdy se stala sídlem saských kurfiřtů. Dalším přelomovým mezníkem v dějinách města bylo založení vůbec první evropské porcelánky Augustem Silným, v roce 1710. Porcelánka tu funguje dodnes a my si zdejší manufakturu projdeme a seznámíme se s výrobou porcelánu od počátku až po finální produkt.

Datum
4. května 2024
Sraz
v 7.30 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

POZOR!!! PRO VELKÝ ZÁJEM VÝLET OPAKUJEME V SOBOTU 1. ČERVNA

Naše první zastavení bude Kladrubském klášteře, který byl založen na počátku 12.století knížetem Vladislavem I. Prohlédneme si klášter, refektář, ambity, rajský dvůr a především barokně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie, sv. Wolfganga a sv. Benedikta přestavěný Janem Blažejem Santinim Aichelem. V kladrubském klášteře  si uděláme i pauzu na oběd. Z kláštera se po obědě vydáme do nedalekého města Stříbra. Na náměstí stojí renesanční skvost západních Čech - nádherná radnice, morový sloup, nedaleko je také minoritský klášter a děkanský kostel Všech svatých.  

Datum
Sobota 18. května
Sraz
Odjezd: v 7.00 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

V malebném podhůří Krkonoš na polské straně nejprve navštívíme město  Jelení Hora. Kolem barokní radnice se rozkládá náměstí se souborem domů nazývaný Sedm bratří a na krásném rynku se zabydlely příjemné obchůdky i kavárny. Hned vedle náměstí stojí kostel sv. Erasma a Pankráce. Krátkou procházkou po městě společně dojdeme až ke kostelu Sv. Kříže, který je součástí známé cesty Via sacra.