Datum
Sobota 6. června
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Jak se žilo a jak se žije rodině Kinských, se dozvíme na zámku v Kostelci nad Orlicí, který je obklopen nádherným parkem. V malebné vesničce Neratov si prohlédneme unikátní poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie se skleněnou střechou a povíme si příběh, jak tento kostel, původně odsouzený k demolici, povstal jako bájný Fénix z popela.

Datum
Sobota 13. června
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
550 Kč

Prvním místem našeho výletu bude jedna z nejdéle osídlených lokalit v Čechách – obec Tetín. Vrátíme se zde do časů prvních Přemyslovců a během vycházky navštívíme tři tetínské kostely – barokní kostel sv. Ludmily, kostel sv. Kateřiny z počátku 12. století a kostel sv. Jana Nepomuckého, který stojí v místech pravděpodobného pohřbu sv. Ludmily. Nakonec naší prohlídky se zajdeme podívat na hradiště, ve kterém byla v roce 921 zavražděna Ludmila, babička sv. Václava. Na několika místech budeme mít nádherné pohledy a výhledy do krajiny s řekou Berounkou.

jednadvacáté opakování zájezdu!!!

Datum
Neděle 14. června
Odjezd
v 7.45 z Florence, z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Uděláme si výlet do Brna a tentokrát navštívíme interiéry dvou nejvýznamnějších vil. Jejich architektura, koncepce i výzdoba je naprosto odlišná, ale obě jsou krásné. Prohlédneme si vilu Tugendhat, díky které jsme se staly čtvrtou zemí na světě, která se může pyšnit stavbou moderní architektury zapsanou na seznamu UNESCO (po Brazílii, Nizozemsku a Belgii).

Datum
Sobota 20. června
Odjezd
v 6.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alexandra Levá
Cena
620 Kč

Naší první zastávkou bude šumavská obec Borová Lada, na jejímž okraji se nacházejí největší soví voliéry v Čechách (cca 1500 m2). V amfiteátru opuštěného lomu uvidíte zástupce většiny šumavských sov včetně vzácného puštíka bělavého, a také tajemnou sovici sněžní.

Datum
Sobota 27. června
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
650 Kč

Výlet nás zavede na Českomoravskou vrchovinu, do okolí Pelhřimova. Nejprve navštívíme málo známý hrad Kámen. Původně gotický hrad byl postaven v polovině 13. století, na rozsáhlém skalisku, podle kterého byl také pojmenován. Největšího rozmachu dosáhlo Kamenské panství v polovině 16. století, kdy k hradu patřilo městečko Kámen a deset poddanských vsí. V prohlídkovém okruhu si prohlédneme starý královský palác, ve kterém jsou mimo jiné vystaveny původní hodinové stroje z 18. století, pocházející z pelhřimovských městských bran. Na hradě je také expozice motorek. K nejcennějším exponátům paří motocykl Laurin a Klement z roku 1898. Zajímavostí je také hradní zahrada s rozsáhlým přírodním alpiniem.