Datum
Sobota 1. srpna
Odjezd
v 6.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
750 Kč

První srpnový den strávíme v bavorském městě Pasov. Město leží na soutoku tří řek – Dunaje, Innu a Ilzu. Ve starověku zde existovalo sídliště keltských Bójů, v 1. století tu vznikají římské pevnosti. V 8. století zakládá sv. Bonifác v Pasově biskupství a o století později zde přijali křest moravští Mojmírovci. Ve středověku městem procházela Zlatá stezka, důležitá obchodní cesta spojující českou kotlinu s Poddunajím a středomořskými oblastmi. Pasovem pak procházeli především obchodníci se solí, těženou v alpském podhůří.

Datum
Sobota 8. srpna
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Dnešní výlet nás zavede do západních Čech. V Lubenci navštívíme dílnu manželů Kantových, kteří se věnují výrobě a restaurování okenních vitráží. Dozvíme se něco o historii tohoto uměleckého řemesla, připomeneme si osobnosti Tiffanyho a Egermanna.

Datum
Pátek 14. srpna
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alexandra Levá
Cena
650 Kč

Krajina kolem zlatonosné Otavy zvedající se od Horažďovic pozvolna k šumavským hřebenům je protkaná množstvím památek spojených s rodem Lamberků, kteří tam více než dvě století hospodařili na svém rozlehlém panství.

Datum
Sobota 15. srpna
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Anna Tkáčová
Cena
600 Kč

Opět tu pro vás máme pěší výlet do Národního parku Českosaské Švýcarsko. Tentokrát do Kyjovského údolí, podél řeky Křinice. Budeme procházet krásnou přírodou lesnatým údolím, které je díky skalám, jež je svírají, stinné i v letním horku. Zurčení Křinice nám také dodá pocit svěžesti.

Datum
Sobota 22. srpna
Odjezd
v 8.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Anna Tkáčová
Cena
650 Kč

Hrad Český Šternberk asi většina z vás zná. Ale schválně, kdy jste tam byli naposledy? Pro sobotní dopoledne jsme pro vás připravili návštěvu tohoto impozantního hradu nad řekou Sázavou.