Datum
Čtvrtek 20. srpna
Sraz
v 15.30 na Florenci, ulice Ke Štvanici (tam odkud odjíždíme autobusové zájezdy)
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
150 Kč

Dne 20. srpna 1845 přijel do Prahy první vlak. 175 let poté, 20. srpna 2020, se vydáme na vycházku, kterou si toto výročí připomeneme. Vycházku začneme na Florenci. Zde si ukážeme místo, kde stávalo Těšnovské nádraží. To ostatně bylo otevřeno před 145 roky.

Zřícenina hradu Kožlí a zámecký park Konopiště

Datum
Úterý 25. srpna
Sraz
v 7.00 na Hlavním nádraží u hl. vchodu do knihkupectví Luxor
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
250 Kč

První zastávkou našeho výletu bude zřícenina hradu Kožlí na Neveklovsku. Historie hradu je spojena s pány z Dubé a s dějinami konopišťského panství. Cestou se zastavíme i u kostela sv. Jakuba ve Chvojně.

Datum
Čtvrtek 3. září
Sraz
v 16.00 na Palmovce u synagogy
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
150 Kč

Vrátíme se do dob, kdy se v libeňské hospodě U Deutschů hrálo divadlo pod vedením ředitelky Marie Zieglerové – herečky, tanečnice a dobové femme fatale, jejímž půvabům podlehlo mnoho slavných mužů a její životní cesta byla poseta skandály.

Datum
Neděle 6. září
Sraz
v 9.00 – trochu si přivstaneme… :-) na Křižovnickém náměstí u sochy Karla IV.
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
150 Kč

Stojí tu už pár set let, chráněný silou hvězd a magických formulí. „By mu větší pevnost dodána byla, která mu zaručí trvání věčné“.

Datum
Úterý 8. září
Sraz
ve 14.30 hod. na stanici metra Háje, na nástupišti metra
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
150 Kč

Uhříněves se nachází na okraji Prahy, přesto má bohatou a zajímavou historii. První písemná zmínka pochází z roku 1227. Na konci 13. století patřila Uhříněves templářům, kteří zde měli svoji komendu. Po zrušení řádu v roce 1312 pak přešla do majetku malostranských Johanitů u kostela Panny Marie pod řetězem. Ve druhé polovině 16. století připadla ves Smiřickým. Ti zde postavili zámek, který je dnes součástí Výzkumného ústavu živočišné výroby. V pobělohorské době připadla Uhříněves Karlu z Lichtenštejna.