Datum
Úterý 13. června
Sraz
v 16.00 před hlavním vchodem do zámku
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
190 Kč

Stranou turistického ruchu, na místě bývalých vinic stojí barokní klenot, který rozhodně stojí za návštěvu. Objednavatelem stavby byl Václav Vojtěch ze Šternberka, známý mimo jiné z Jiráskova románu Psohlavci, kdy jako předseda soudního tribunálu měl rozhodnout spor Chodů proti vrchnosti. Titulů během života nasbíral mnohem více a tak si mohl dovolit postavit zámek, který se stal symbolem dokonalého propojení krajiny, panského sídla a velkolepé zahrady.

Datum
Středa 28. června
Sraz
v 16.00 u Prašné brány
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Dívají se na nás už stovky let. Oni vidí nás, ale my spíme, i když bdíme a tak je nevidíme…

Datum
Neděle 9. července
Sraz
v 9.45 ve vestibulu stanice metra B Českomoravská
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
500 Kč

Dnešní vycházka se bude konat na počest patrona české země – Svatého Václava. Vydáme se do Staré Boleslavi – významného místa české státnosti. Ukážeme si památky, které cestou mineme (probošství, radnici, kapli sv. Podivena), povíme si, kde trávil vojenská léta „poslední císař“ Karel I. a potom nás čeká prohlídka tří cenných kostelů:

Datum
Neděle 16. července
Sraz
v 9.45 ve vestibulu stanice metra B Českomoravská
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
300 Kč

Minulý týden jsme se věnovali památkám ve Staré Boleslavi, tentokrát volně navážeme a vypravíme se do půvabného městečka Brandýs nad Labem. Projdeme se malebnými uličkami zdejšího starého města, ukážeme si cenné kostely, renesančně zdobenou katovnu, barokní piaristickou kolej a na místním hřbitově si připomeneme významné osobnosti, spjaté s kulturním a společenským životem v Brandýse. Prohlédneme si méně známá zákoutí a také navštívíme bývalé židovské město. Zdejší židovský hřbitov, založený roku 1568 poblíž zdejších stínadel, si s tím pražským nijak nezadá. Nejcennějším náhrobkem je mramorová tumba rabína Menachema Mendla – talmudisty a znalce kabaly, který si samozřejmě ukážeme.