Datum
Sobota 7. listopadu
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
620 Kč

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Gruntě můžeme právem označit jako jeden z největších kostelů našeho českého venkova. Byl postaven v pseudorománském slohu a společně se secesní výzdobou svého interiéru vás jistě překvapí

Datum
Středa 11. listopadu
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
700 Kč

Nejdříve se podíváme na cennou a krásně zrekonstuovanou tvrz v Tuchorazi. Tvrz byla vystavěna ve 14 století a později za Mikuláše z Landštejna přebudována na mohutný hrad. Majitelé se často střídali, tvrz pustla, až nakonec r. 2013 skončila v dražbě. Naštěstí se našel osvícený nový majitel, který jí dal znovu do pořádku.

dvaadvacáté opakování zájezdu!!!

Datum
Neděle 15. listopadu
Odjezd
v 7.45 z Florence, z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
750 Kč

Uděláme si výlet do Brna a tentokrát navštívíme interiéry dvou nejvýznamnějších vil. Jejich architektura, koncepce i výzdoba je naprosto odlišná, ale obě jsou krásné. Prohlédneme si vilu Tugendhat, díky které jsme se staly čtvrtou zemí na světě, která se může pyšnit stavbou moderní architektury zapsanou na seznamu UNESCO (po Brazílii, Nizozemsku a Belgii).

Datum
Úterý 17. listopadu (státní svátek, volný den)
Odjezd
v 6.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Cena
890 Kč

I letos v listopadu pořádáme tradiční výlet do Vídně, ale program bude tentokrát netradiční. Vydáme se po stopách hudebního génia W. A. Mozarta.

Datum
Neděle 22. listopadu
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Unikátní soubor uměleckých děl vytvořený před třemi sty lety v Kuksu patří mezi perly českého baroka. V 17. stol. zde hrabě František Antonín Špork vybudoval na místě tří pramenů známé lázně. Sochařská výzdoba je spojena se jménem geniálního mistra barokního umění Matyáše Bernarda Brauna.