Datum
Čtvrtek 1. prosince
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici, od zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Nejdříve se podíváme do jedné firmy, kde se vyrábějí nádherné vánoční ozdoby. Uvidíme celý proces jejich vzniku a dokonce si budeme moci sami nějakou ozdobičku vymalovat.

Datum
Sobota 10. prosince
Odjezd
v 7. 30 z ulice Ke Štvanici, od zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Kamenný královský hrad Loket byl založen již ve 12. stol. Cestou si povíme o jeho historii od počátků až po současnost. Dnešní den se můžete inspirovat starými vánočními tradicemi a zvyklostmi, poslechnout si flašinetáře, Krušnohorskou dudáckou kapelu a s vůní svařeného vína či medoviny se správně naladit na vánoční čas. Během návštěvy vánočního trhu je možné si prohlédnout i hrad (bez průvodce), kde jsou vystaveny sbírky porcelánu z 19. a 20. stol., sbírky skla, nábytku a zbraní, sbírky vzácných minerálů a také legendární loketský meteorit, o který se zajímal i sám J. W. Goethe.

Datum
Sobota 17. prosince
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici, od zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
750 Kč

Tentokrát se pojedeme podívat, jak se připravují na Vánoční svátky v jihočeské Třeboni. Uděláme si procházku vánočně vyzdobeným městem a půjdeme se podívat na zámek, přijede totiž panstvo a tak se musí všechno dokonale připravit. Těšit se můžete na netradiční prohlídku a průvodce v historických kostýmech.