Datum
Sobota 5. prosince
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Vydáme se do míšňské porcelánky, která je již od roku 1710, kdy byla založena, symbolem kvality a krásy porcelánu. Podíváme se, jak se porcelán vyrábí, každý kousek je unikátní ruční práce. Součástí prohlídky je také návštěva muzea s nádhernými vystavenými porcelánovými výrobky. Tentokrát si vychutnáme také zdejší slavnostní vánoční trh. Obdivovat budete moci porcelánové vánoční dekorace, malíři a řemeslníci vám ukáží výrobu vánočních figurek a koulí.

Datum
Sobota 12. prosince
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Nejprve se podíváme na výrobu krásných vánočních ozdob, tentokrát do Poniklé. Rodinná firma Rautis je poslední firma na světě, která si uchovala starou technologii výroby skleněných perličkových vánočních ozdob a foukání skleněných perlí.

Datum
Sobota 19. prosince
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
650 Kč

Prohlédneme si vánočně vyzdobené město s dochovanými renesančními domy, kašnou a kostelem a také si ukážeme tzv. Zlatou stoku – úžasné renesanční, technické dílo, které mělo za úkol napájet soustavu jihočeských rybníků. Po procházce se zastavíme u Schwarzenbergů na zámku, kde se právě chystají knížecí Vánoce. Provedou nás přímo členové knížecí rodiny a jejich služebnictvo. Mají sice všichni plné ruce práce s výzdobou zámku a přípravou různých vánočních dobrot, ale čas si na nás udělají...