Datum
Sobota 10. června
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Čeká nás procházka půvabným městem na zlatonosné řece Otavě. Ukážeme si bývalý hrad, kde je dnes jedno z nejoceňovanějších muzeí v zemi, dále historické domy s dochovanými domovními znameními, kostely a kašny. Dojdeme až k místu, kde stávala Putimská brána, známá díky jedné české písničce a ukážeme si dům, kde žil autor „Stříbrného větru“ – Fráňa Šrámek.

Datum
Sobota 17. června
Odjezd
v 7.30 z Florence, ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Unikátní soubor staveb a uměleckých děl na Kuksu patří mezi nejpozoruhodnější výtvory českého baroka. V 17.století zde hrabě František Antonín Špork vybudoval známé lázně podél řeky Labe. Sochařská výzdoba je spojena se jménem geniálního mistra barokního umění Matyáše Bernarda Brauna. Součástí prohlídky Hospitalu je také barokní lékárna a sochy znázorňující alegorie ctností a neřestí od M.B. Brauna. Po prohlídce nám zbude čas na malý oběd a poté se zajedeme podívat na unikátní barokní památku - Braunův Betlém.

Datum
Středa 21. června
Odjezd
v 9.00 z Florence, ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Tentokrát se vydáme do malebné vsi, poblíž Sázavy. Nejprve si prohlédneme zámek, který patřil kapitule sv. Víta. Po roce 1948 tu fungovalo JZD. Zdevastovaný zámek koupil r. 1996 pan Ladislav Truhlář a postupně ho sám, pouze s pomocí rodiny zrekonstruoval bez státních dotací. Dnes je ze zámku půvabný penzion se zámeckou restaurací. My si zámek prohlédneme a v zámecké restauraci si dáme oběd.

Datum
Sobota 24. června
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Pro velký zájem opakujeme zájezd z 27. 5

V letošním roce si připomene výročí 300 let od smrti výjimečného českého architekta italského původu Jana Blažeje Santiniho-Aichela, který se proslavil svým jedinečným stylem nazývaným barokní gotika. Dnešní výlet nás zavede na Kralovicko, kde si prohlédneme dva významné Santiniho objekty, a to poutní místo Mariánskou Týnici, která patřila bývalému cisterciáckému klášteru v Plasích.