Datum
Sobota 13. května
Odjezd
v 9.00 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
650 Kč

Dnes se vydáme na Nymbursko, do městyse Křinec, kde se nachází stejnojmenný zámek. Je dobře utajený, tak o něm málokdo ví. Je to škoda, protože jeho historie je velmi zajímavá.

Datum
Sobota 20. května
Odjezd
v 9.00 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
600 Kč

Dnes se vydáme na zámek Stránov, na jehož místě stávala gotická tvrz, později hrad, ještě později renesanční zámek a od 19. století romantický, neogotický skvost, postavený podle návrhu architekta Josefa Schulze. Po celé řadě majitelů zvučných jmen koupil zámek v roce 1917 prezident Škodových závodů a senátor parlamentu Josef Šimonek. Šimonkové na Stránově žili až do znárodnění v roce 1950. Poté zde byly provedeny necitlivé úpravy pro potřeby dětského domova. V sousedství zámku fungovalo JZD.

Datum
Neděle 21. května
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
750 Kč

Tentokrát se vydáme na Karlštejn, ale nikoliv na ten, který máme spojený s Otcem vlasti. Tenhle najdeme na Vysočině a je o dost menší než jeho slavný jmenovec. Postavit ho nechal na konci 18. století Filip Kinský pro odpočinek panstva na lovu. Vystřídal několik majitelů, k těm nedávným patřil stát, který ho využíval jako rekreační středisko.

Datum
Sobota 27. května
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Cena
800 Kč

V letošním roce si připomene výročí 300 let od smrti výjimečného českého architekta italského původu Jana Blažeje Santiniho-Aichela, který se proslavil svým jedinečným stylem nazývaným barokní gotika. Dnešní výlet nás zavede na Kralovicko, kde si prohlédneme dva významné Santiniho objekty, a to poutní místo Mariánskou Týnici, která patřila bývalému cisterciáckému klášteru v Plasích..