Datum
4. května 2024
Sraz
v 7.30 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

POZOR!!! PRO VELKÝ ZÁJEM VÝLET OPAKUJEME V SOBOTU 1. ČERVNA

Naše první zastavení bude Kladrubském klášteře, který byl založen na počátku 12.století knížetem Vladislavem I. Prohlédneme si klášter, refektář, ambity, rajský dvůr a především barokně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie, sv. Wolfganga a sv. Benedikta přestavěný Janem Blažejem Santinim Aichelem. V kladrubském klášteře  si uděláme i pauzu na oběd. Z kláštera se po obědě vydáme do nedalekého města Stříbra. Na náměstí stojí renesanční skvost západních Čech - nádherná radnice, morový sloup, nedaleko je také minoritský klášter a děkanský kostel Všech svatých.  

Datum
Sobota 18. května
Sraz
Odjezd: v 7.00 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

V malebném podhůří Krkonoš na polské straně nejprve navštívíme město  Jelení Hora. Kolem barokní radnice se rozkládá náměstí se souborem domů nazývaný Sedm bratří a na krásném rynku se zabydlely příjemné obchůdky i kavárny. Hned vedle náměstí stojí kostel sv. Erasma a Pankráce. Krátkou procházkou po městě společně dojdeme až ke kostelu Sv. Kříže, který je součástí známé cesty Via sacra.  

Datum
Středa 22. května
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

-Naše dnešní putování začneme v Kostele Povýšení sv. Kříže v Rožmitále pod Třemšínem. Kostel je dominantou a zároveň nejstarší památkou ve městě. Jeho stavba je datována do počátku 13. století. Působil zde například Václav Hájek z Libočan, nebo Miloslav Vlk. V kostele poprvé zazněla v o Vánocích r. 1796 Česká mše vánoční – Hej mistře, jejímž autorem byl zdejší kantor Jakub Jan Ryba. I když se jedná o radostné dílo, zasazené do ryze českého prostředí, svému autorovi štěstí nepřinesla. O tom všem si budeme povídat a na původní kostelní varhany nám úryvky z Rybovy mše zahraje učitel z místní hudební školy.

Datum
Středa 29. května
Sraz
v 9.00 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

POZOR!!! PRO VELKÝ ZÁJEM VÝLET OPAKUJEME V PÁTEK 31. KVĚTNA

V letošním roce uplyne 100 let od vydání stěžejního díla Karla Čapka – Krakatit. My na slavného spisovatele zavzpomínáme v jeho letním sídle – Strži u Dobříše, kde trávil vzácné chvíle klidu a oddechu společně se svou ženou Olgou Scheinpflugovou. Uvidíme předměty z pozůstalosti obou manželů, jejich korespondenci a spoustu fotografií. Jedna část expozice je věnována i vynikajícímu novináři a spisovateli Ferdinandu Peroutkovi, který byl Čapkovým přítelem a často za ním do Strže jezdil.

Datum
Pátek 31. května
Sraz
v 9.00 z ulice Ke Štvanici, jako obvykle ze zastávky MHD směrem do centra
Vyprodáno

POZOR!!! PRO VELKÝ ZÁJEM OPAKUJEME VÝLET Z 29. KVĚTNA

V letošním roce uplyne 100 let od vydání stěžejního díla Karla Čapka – Krakatit. My na slavného spisovatele zavzpomínáme v jeho letním sídle – Strži u Dobříše, kde trávil vzácné chvíle klidu a oddechu společně se svou ženou Olgou Scheinpflugovou. Uvidíme předměty z pozůstalosti obou manželů, jejich korespondenci a spoustu fotografií. Jedna část expozice je věnována i vynikajícímu novináři a spisovateli Ferdinandu Peroutkovi, který byl Čapkovým přítelem a často za ním do Strže jezdil.