Datum
Pondělí 8. června
Sraz
v 16.00 u kostela sv. Haštala na Haštalském náměstí
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Opět se vydáme proti proudu času Prahou 19. století. Tentokrát nás budou zajímat talentovaní malíři z rodiny Mánesů, zejména smutný osud geniálního Josefa Mánesa.

Datum
Pondělí 15. června
Sraz
v 16.00 na Křižovnickém náměstí u sochy Karla IV.
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Stojí tu už pár set let, chráněný silou hvězd a magických formulí. „By mu větší pevnost dodána byla, která mu zaručí trvání věčné“.

Datum
Čtvrtek 18. června
Sraz
v 15.00 před vchodem do kostela Panny Marie pod řetězěm v Lázeňské ulici
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Nejprve si prohlédneme kostel Panny Marie pod řetězem. Kostel býval středem opevněného útvaru řádu johanitů - maltézských rytířů na strategicky výhodném místě v blízkosti Juditina mostu. Tuto první johanitskou komendu na našem území založil král Vladislav II. v roce 1169. Dnešní podobu získal kostel při barokní přestavbě v letech 1640-60 podle projektu C. Luraga.

Ze Lštění na Hradiště a přes Starou Dubou do Hvězdonic

Datum
Neděle 21. června
Sraz
v 8.30 na Hlavním nádraží u hl. vchodu do knihkupectví Luxor
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
250 Kč

Po vystoupení z vlaku projdeme obcí Čtyřkoly a Lštění a vystoupáme ke kostelíku sv. Klimenta. Zde stávalo jedno z přemyslovských hradišť. Řekneme si o historii tohoto místa a budeme se kochat výhledem do posázavské krajiny. Na Hradišti, u kostelíku sv. Klimenta, je také pohřben politik a vlastenec Eduard Grégr. Připomeneme si jeho život a řekneme si o jeho setkání s panem Peterkou, který byl otcem Boba Hurikána. Lehce se tak dotkneme i posázavského trampingu.

Datum
Pondělí 22. června
Sraz
v 16.00 u kaple sv. Rocha na Olšanském nám.před vchodem na Olšanské hřbitovy
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
150 Kč

Doba je nejistá, člověk musí uvažovat pragmaticky a myslet na zadní kolečka. Tak jsem si na Olšanech pořídila hrob. Vážně. Jestli nevěříte, přijďte se podívat. Slibuji, že se nudit nebudete.