Datum
Čtvrtek 3. září
Sraz
v 16.00 na Palmovce u synagogy
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
150 Kč

Vrátíme se do dob, kdy se v libeňské hospodě U Deutschů hrálo divadlo pod vedením ředitelky Marie Zieglerové – herečky, tanečnice a dobové femme fatale, jejímž půvabům podlehlo mnoho slavných mužů a její životní cesta byla poseta skandály.

Datum
Neděle 6. září
Sraz
v 9.00 – trochu si přivstaneme… :-) na Křižovnickém náměstí u sochy Karla IV.
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
150 Kč

Stojí tu už pár set let, chráněný silou hvězd a magických formulí. „By mu větší pevnost dodána byla, která mu zaručí trvání věčné“.

Datum
Úterý 8. září
Sraz
ve 14.30 hod. na stanici metra Háje, na nástupišti metra
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
150 Kč

Uhříněves se nachází na okraji Prahy, přesto má bohatou a zajímavou historii. První písemná zmínka pochází z roku 1227. Na konci 13. století patřila Uhříněves templářům, kteří zde měli svoji komendu. Po zrušení řádu v roce 1312 pak přešla do majetku malostranských Johanitů u kostela Panny Marie pod řetězem. Ve druhé polovině 16. století připadla ves Smiřickým. Ti zde postavili zámek, který je dnes součástí Výzkumného ústavu živočišné výroby. V pobělohorské době připadla Uhříněves Karlu z Lichtenštejna.

Datum
Čtvrtek 10. září
Sraz
v 16.00 u kostela sv. Haštala na Haštalském náměstí
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
150 Kč

Opět se vydáme proti proudu času Prahou 19. století. Tentokrát nás budou  zajímat talentovaní malíři z rodiny Mánesů, zejména  smutný osud geniálního Josefa Mánesa, od jehož narození v letošním roce uplynulo rovných 200 let.

Datum
Pondělí 14. září
Sraz
v 16.00 na Karlově náměstí u sochy Elišky Krásnohorské
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
150 Kč

Půjdeme po stopách jedné mimořádné dámy, která se zasloužila nejen o vznik Minervy – prvního dívčího gymnázia ve střední Evropě, byla také libretistkou, mimo jiné napsala libreta pro opery B. Smetany (Tajemství, Hubička, Čertova stěna) a také překládala Puškina, Mickiewicze, Byrona.