Ve spolupráci s pořadatelem zájezdu CK Pragotour plus – páté opakování zájezdu!!!

Datum
Pátek 11. září – neděle 13. září
Odjezd
v pátek 11. září v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Anna Tkáčová
4900 Kč
Katalogové číslo:
Množství:

Vydáme se do rakouské oblasti zvané Salzkammergut. Poznáme místa, která maloval významný rakouský secesní malíř Gustav Klimt (1862–1918). K jezeru Attersee jezdil po celý život se svou dlouholetou přítelkyní Emilií Flögeovou. Trávil tu léto a maloval. Poznáme na vlastní oči některá místa, která známe z jeho obrazů, ale budeme se kochat i nádhernou okolní krajinou tří jezer: Attersee, Mondsee a Wolfgangsee, která uvidíme i z ptačí perspektivy, až se zubačkou vydáme na vrchol hory Schaffberg.

Pátek 11. září
Nejprve se zastavíme ve městě Linec. Projdeme se historickým centrem, ale naším hlavním cílem bude působivá ukázka linecké moderní architektury a to Lentos Kunstmuseum – Muzeum moderního umění. Tam budeme mít možnost spatřit některé z obrazů Gustava Klimta, ale také Oskara Kokoschky či Egona Schieleho. Po obědě nás bude čekat asi dvouhodinová cesta k hotelu v Am Irrsee. Po ubytování bude následovat procházka městem, večeře a osobní volno.
Sobota 12. září
Ráno autobusem objedeme celé jezero Attersee a zastavíme v obci Unterach. Tam si prohlédneme místa, která Klimt maloval, projdeme se po břehu jezera a zastavíme se na dopolední kávu v některé z místních kaváren. Poté přejedeme autobusem okolo jezera Mondsee do nedalekého půvabného městečka St. Gilgen na břehu jezera Wolfgangsee. Procházkou kolem jezera dojdeme k přístavu, kde stojí Villa Tonder z r. 1906, od známého českého architekta Jana Kotěry. Po obědě se z přístavu vydáme na romantickou plavbu parníkem do městečka St. Wolfgang im Salzkammergut. Během půlhodinové plavby budeme obdivovat strmé pobřežní skály a krásné vily v zátokách. V St. Wolfgangu přestoupíme na zubačku s parní lokomotivou a strmou cestou vystoupáme na vrchol Schafbergu, 1782 m vysokého. Vyjde-li počasí, naskytne se nám odtud nádherný výhled na okolní jezera i vzdálenější Alpy s ledovcem Dachstein. Poté se stejnou cestou vrátíme zpět do St. Wolfgangu a nahlédneme do poutního kostela s unikátním renesančním oltářem od Michaela Pachera. V městečku jsou krásné domy, obchůdky, restaurace a cukrárny, takže si vyšetříme čas na příjemné posezení v některé kavárně na břehu jezera.
Neděle 13. září
Po snídani opustíme hotel a vydáme se na další cestu. Naším cílem bude městečko Schörfling am Attersee s vodním zámkem Kammer a alejí. Gustav Klimt jej mnohokrát maloval z různých úhlů pohledu. Navštívíme Gustav Klimt Centrum – moderní interaktivní muzeum, které je věnováno Klimtově uměleckému působení v okolí jezera Attersee i jeho vztahu s Emilií Flögeovou. Po prohlídce si opět uděláme procházku s možností kávy a odjedeme směrem na Prahu. Během zpáteční cesty se zastavíme na oběd ve starobylém Freistadtu, se zachovalým opevněním s bastiony, měšťanskými domy a barokní kašnou.

V ceně: doprava, služby průvodkyně, pojištění léčebných výloh v zahraničí, 2x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v pěkném penzionu na břehu jezera a 2x snídaně