Datum
Sobota 28. srpna
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici, stanice MHD, z místa, kde stával sloup se světovým časem
Průvodce
Anna Tkáčová
670 Kč
Katalogové číslo:
Množství:

Zveme vás na čistě turistický výlet do srdce Českomoravské Vysočiny. Naším startem bude městečko Svratka, odkud se vydáme okolo zámečku Karlštejn, kde se točily Četnické Humoresky, do malebné obce Telecí. Tam kázal autor Broučků Jan Karafiát.

Cestou mineme zajímavé skalní útvary zvané Rybenské Perničky, sejdeme do obce Pustá Rybná a přes Kobylí a Lucký vrch do Telecího. Z Luckého vrchu se nám naskytne snad nejkrásnější pohled na Českomoravskou vrchovinu, charakteristickou střídáním krásných a zdravých luk s hlubokými lesy (pokud je už nestačil od loňska sežrat kůrovec). V Telecím se zastavíme u tajuplné Lukasovy neboli Zpívající lípy a u gotického kostelíku s dřevěnou věží.

Cesta vede pohodlnými chodníky a měří 14 km. Komu se zdá trasa dlouhá, může si ji zkrátit a zakončit své putování v Pusté Rybné, kam je to ze Svratky pouhých 9 km. Cestou si povíme o zajímavém životě Terézy Novákové, která zdejšímu kraji věnovala své literární dílo. Turistické weby označují stezku za nejkrásnější z celé Českomoravské Vysočiny.

Během výletu nebude prostor pro klasický oběd, vezměte si prosím jídlo a pití na celý den.