Datum
Pondělí 11. prosince
Odjezd
v 10.00 z Florence, ulice Ke Štvanici, ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
550 Kč
Katalogové číslo:
Množství:

V Plzni jsme jistě všichni byli mnohokrát, ale toto dynamické město má stále co nabídnout. Po příjezdu do Plzně si uděláme procházku historickým jádrem města, následovat bude volno na oběd a na návštěvu adventních trhů. Těšit se můžete na ukázky historických řemesel, starodávný kolotoč a množství stánků plné vánočního zboží a dobrot. Naším hlavním programem ale budou prohlídky dvou divadelních budov, které spadají pod divadlo J. K. Tyla.

Prohlédneme si neorenesanční Velké divadlo, které bylo postaveno r. 1902 podle projektu architekta Antonína Balšánka (podílel se i na stavbě Obecního domu v Praze). Kromě foyer, vstupního vestibulu, hlediště a lóží se podíváme i do míst, která běžnému návštěvníkovi zůstávají utajena, jako je zákulisí divadla, šatny a technické zázemí. Uvidíme např. sochy od L. Šalouna a S. Suchardy, bohatou obrazovou výzdobu a překrásnou oponu od plzeňského rodáka ak. malíře Augustina Němejce.
Dále navštívíme i budovu Nového divadla, která se divákům otevřela v r. 2014 a je nejmodernější divadelní scénou v naší zemi. Na první pohled kolemjdoucího zaujme bílá perforovaná stěna, která představuje pomyslnou divadelní oponu. Uvnitř nás čeká divadelní interiér s nejnovějšími divadelními technologiemi, např mobilní točnou a počítačově řízené hydraulické plošiny. Vzhledem k vybavení jsou na této scéně uváděny technicky náročná představení. Součástí Nového divadla je i Malá scéna, určená pro komorní a klubová představení.