Datum
Středa 12. července
Odjezd
v 9.00 z Florence, ulice Ke Štvanici, ze zastávky MHD směrem do centra
Průvodce
Alena Krčálová
750 Kč
Katalogové číslo:
Množství:

o roční přestávce pojedeme navštívit nejslavnějšího českého vetešníka Pavla Kuřeho, kterého znáte z TV pořadu: Poklad z půdy. Pavel Kuře je jedním z nových zámeckých pánů, který koupil zdevastovaný starý zámek v Martinicích a postupně ho opravuje. Zřídil si tu největší vetešnictví v zemi a také muzejní expozici: Zlaté české ručičky – památky na stará řemesla. Expozicí nás zámecký pán osobně provede.

Pokračovat budeme na nedaleký zámek ve Světlé nad Sázavou, kde je příjemná kavárna, která kromě kávy a dortíků nabízí i speciality na grilu. To musíme využít, tak si dáme nejdříve pauzu na oběd. Zámek ve světlé nedávno zakoupil rovněž nový zámecký pán: Jiří Marian – hoteliér a vinař z Moravy. Oba pánové se kamarádí a tak náš známý vetešník ve Světlé zařídil celý jeden zámecký okruh, nazvaný Koloniál. Kromě něj uvidíte Okruh I. republika, který připomene rodinu Morawetzů, která na zámku žila v období I. republiky.
Uvidíte také bohatou sklářskou expozici, protože výroba skla má ve Světlé mnohaletou tradici a také sbírku vzácných hodin a barokních soch. Po prohlídce zámku bude i čas na procházku zámeckým parkem.