Datum
Středa 19.června
Sraz
v 9.00 z ulice ke Štvanici, od stanice MHD, kde stojí sloup se světovým časem
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Po roční přestávce pojedeme navštívit nejslavnějšího českého vetešníka Pavla Kuřeho, kterého znáte z TV pořadu: Poklad z půdy. Pavel Kuře je jedním z nových zámeckých pánů, který koupil zdevastovaný starý zámek v Martinicích a postupně ho opravuje. Zřídil si tu největší vetešnictví v zemi a také muzejní expozici: Zlaté české ručičky – památky na stará řemesla. Expozicí nás zámecký pán osobně provede.

 

 

Pokračovat budeme na nedaleký zámek ve Světlé nad Sázavou, kde je příjemná kavárna, která kromě kávy a dortíků nabízí i různé speciality. To musíme využít, tak si dáme nejdříve pauzu na oběd. Zámek ve světlé nedávno zakoupil rovněž nový zámecký pán: Jiří Marian – hoteliér a vinař z Moravy. Oba pánové se kamarádí a tak náš známý vetešník ve Světlé zařídil celý jeden zámecký okruh, nazvaný Koloniál. Kromě něj uvidíte Okruh I. republika, který připomene rodinu Morawetzů, která na zámku žila v období I. republiky.

Po prohlídce zámku bude i čas na procházku zámeckým parkem.

Obědy musíme hlásit předem, v objednávce prosím uveďte zda si dáte oběd a pokud ano, jestli nabídku č. 1 neboč. 2. V nabídce je:

1.    Kuřecí soté s pórkem a žampiony + dušená rýže -  cena: 160 Kč

2.    Vepřový řízek + brambory nebo bramborový salát – cena: 160 Kč