Datum
Sobota 20. března
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
700 Kč
Katalogové číslo:
Množství:

Nejdříve se podíváme na cennou a krásně zrekonstruovanou tvrz v Tuchorazi. Tvrz byla vystavěna ve 14 století a později za Mikuláše z Landštejna přebudována na mohutný hrad. Majitelé se často střídali, tvrz pustla, až nakonec r. 2013 skončila v dražbě. Naštěstí se našel osvícený nový majitel, který jí dal znovu do pořádku.

Z Tuchorazi se přesuneme do půvabného Kostelce nad Černými lesy. Tady si prohlédneme zdejší Muzeum Hrnčířství, které nám připomene slavnou hrnčířskou historii zdejšího kraje. Kromě toho si poslechneme opravdový orchestrion z r. 1904. Navštívíme také zámek, který je běžně nepřístupný, ale pro nás se otevře. Prohlédneme si Rytířský sál, Sál Smiřických, katakomby zámecké Stříbrnice, Jednací salonek českých stavů a ředitelský kabinet ve věži.
Další cesta povede do místního pivovaru, který před zbouráním zachránili dnešní majitelé. Pivovar opravili a zařídili v prvorepublikovém stylu. Začali vařit dobré pivo a také vynikající jídla. Dnes je pivovar oblíbený široko, daleko.
My si zde dáme Svatomartinskou husu, zapijeme jí dobrým pivem nebo vínem a na závěr si ještě uděláme exkurzi v pivovaru.

V ceně je výborná Svatomartinská husa.