Datum
Sobota 3.srpna
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

V jižních Čechách nedaleko Tábora se nachází Chýnov, kde se narodil František Bílek, výrazná osobnost českého symbolismu v období secese. Prohlédneme si Bílkovu vilu, přiblížíme si osobnost Františka Bílka jako sochaře, architekta, ale i grafika, ilustrátora a mystika. Zajedeme i na nedaleký hřbitov, kde je F. Bílek pochovaný.

Datum
Sobota 17. srpna
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Dnešní výlet nás zavede do západních Čech. V Lubenci navštívíme dílnu manželů Kantových, kteří se věnují výrobě a restaurování okenních vitráží. Dozvíme se něco o historii tohoto uměleckého řemesla, připomeneme si osobnosti Tiffanyho a Egermanna.

Datum
Sobota 24. srpna
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Mgr. Anna Tkáčová
Cena
650 Kč

V Přešticích navštívíme kostel Nanebevzetí Panny Marie, který patří k významným stavbám K. I. Diezenhofera, zastavíme se u rodného domku Josefa Hlávky a u jeho hrobky na místním hřbitově. Městské muzeum nazvané Dům historie Přešticka nás přenese do historie 19. a 20. století se zajímavými expozicemi kupeckého krámu, starých řemesel apod.

Datum
Sobota 31. srpna
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Anna Tkáčová
Cena
620 Kč

Na závěr prázdninové sezóny pro vás máme další z pěších turistických výletů. Tentokrát do Českého ráje. Vydáme se pěšky skalním městem Hruboskalska přímo od zámku Hrubá skála směrem ke zřícenině hradu Valdštejn, což v překladu znamená Lesní kámen.