pořádáno ve spolupráci s CK Pragotour plus

Datum
Sobota 12. října + neděle 13. října
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Eduard Kastner
3290 Kč
Katalogové číslo:
Množství:

Jako tradičně nás čeká výlet do moravského sklípku s bohatým programem před i po. Nejprve zavítáme na hrad Veveří. Tento rozsáhlý hradní komplex byl založen v roce 1059 a řadí se k největším a nejstarším v České republice. Prohlédneme si jednak areál hradu a také reprezentační místnosti 1. patra paláce. Využijeme toho, že hrad se nachází na břehu Brněnské přehrady a po prohlídce hradu nás čeká hodinová plavba po její hladině. Loď je moderní a velká, takže podle počasí mohou všichni pobývat na obou palubách – kryté nebo slunečné. Na lodi nás také čeká oběd, podávat se budou chlebíčky, řízky s pečivem a koláčky. K tomu všemu pivo z lokálních zdrojů a nealko nápoje. Z přístavu se vydáme ještě do obce Pavlov do Archeoparku. kde se vrátíme do doby lovců mamutů a prohlédneme si unikátní expozici věnovanou této době.

Následně nás už čeká krátký přejezd do malebné moravské vesničky s množstvím vinných sklepů, kde se ubytujeme v kvalitním tříhvězdičkovém hotelu v bezprostřední blízkosti vinného sklípku. Večer nás čeká šestihodinový pobyt ve sklípku s touto nabídkou:
• výběr našich terin a paštik jako předkrm
• jako hlavní chod pestrý výběr pečených mas na mísách, takže každý může sáhnout po tom, na co má chuť, na příklad nechorské závitky s kysaným zelím, kuře na víně, výtečný guláš či ragú, k tomu pečené brambory, chléb a zelný salát.
• dezert od naší cukrářky, espresso
• studené pohoštění podávané ve dvou chodech – desky nebo mísy obložené našimi masovými a uzenými výrobky – například paštiky a teriny, masové rolády, naše uzenářské speciality, sekaná, domácí klobása a šunka…
• volná konzumace sudového bílého a červeného vína naší produkce, espresso kávy, čaje a limo (3 druhy) po dobu trvání večírku – 6 hodin.
Součástí bude také degustace 5 vzorků vín s odborným výkladem. Hrát nám bude po celý večer nefalšovaný čtyřčlenný moravský cimbál.

Druhý den po snídani pojedeme do nádherného města Mikulov. Zájemci zde budou moci společně dopoledne navštívit zámek včetně prohlídky sklepa s unikátním obřím sudem a odpoledne jeskynní komplex na Turoldu. Kdo nebude chtít, bude moci využít mnoha dalších krás této perly jižní Moravy.

V ceně: doprava, průvodce, ubytování v moderním tříhvězdičkovém hotelu, výše uvedené pohoštění ve sklípku, cimbálová kapela, projížďka lodí po Brněnské přehradě s obědem, snídaně formou bufetu