Datum
Středa 2. října
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Tomáš Bezouška
550 Kč
Katalogové číslo:
Množství:

Výlet začneme v Panenském Týnci, na místě nedostavěného gotického kláštera. Mystické místo zároveň vyzařuje zvláštní energii, a návštěvníkům tak přináší pozitivní náladu, radost ze života a zaznamenána jsou i zlepšení zdravotního stavu. Na nedalekém hřbitově si připomeneme osobnost Benedikta Roezla, který je zde pohřben.

Poté se přesuneme do Lužné u Rakovníka, kde navštívíme muzeum, ve kterém jsou parní lokomotivy konce 19. a první poloviny 20. století. Uvidíme zde lokomotivy nejstarší, nejrychlejší a připomeneme si, jak býval český člověk šikovný, zručný a nápaditý. Průvodce nás zavede i do haly, kde uvidíme opravu lokomotiv a prohlídku zakončíme u salonního vozu, který dostal prezident Tomáš Garrigue Masaryk ke svým osmdesátým narozeninám.
Odpoledne pak strávíme v městečku Lány. Navštívíme komentovanou prohlídku v muzeu Tomáše Garrigue Masaryka, uctíme jeho památku na lánském hřbitově a projdeme si zámeckou zahradu lánského zámku, který je letním sídlem prezidenta republiky.
Při zpáteční cestě do Prahy ještě nahlédneme do Masarykovy nádražní čekárny ve Stochově a zastavíme se u Svatováclavského dubu, v místě, kde se měl narodit sv. Václav.

 

POZOR ZMĚNA: PŮVODNĚ JSME MĚLI JET V ÚTERÝ 1. ŘÍJNA, ALE VZHLEDEM K TOMU, ŽE TENTO DEN JE UZAVŘENÝ ZÁMECKÝ PARK V LÁNECH, POSUNULI JSME VÝLET O JEDEN DEN