pořádáno ve spolupráci s organizátorem zájezdu CK Pragotour plus

Datum
Pátek 25. října - pondělí 28. října
Odjezd
v pátek 25. října v 7.00 z Prahy, z ulice Ke Štvanici, od sloupu se světovým časem
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

1. den - odjezd z Prahy, přes Německo do Štrasburku. Po cestě zastavíme v půvabném městečku Schwäbisch Hall se zachovalými historickými budovami z různých období, (např. Nádherné hrázděné domy z 15. a 16. stol., barokní domy, rokoková radnice...). Dáme si krátké volno na kávu v některé stylové kavárničce. Poté se vydáme do Štrasburku do hotelu.

2. den - po snídani prohlídka Štrasburku. Historické centrum města je od r. 1988 zapsáno na seznamu UNESCO. Prohlédneme si katedrálu Notre-Dame, vybudovanou v románském a gotickém stylu, náměstí Kléber, s mnoha středověkými, hrázděnými domy, které je pokládáno za jedno z nejkrásnějších v Evropě, Rohanský palác, postavený ve stylu Ludvíka XV. Lodičkou se projedeme kanálem malebnou čtvrtí, zvanou La petite France (malá Francie). Volno a návrat do hotelu.

3. den - po snídani si uděláme procházku po Vinařské stezce mezi vinohrady a středověkými hrady. Na některých vinicích se zastavíme a samozřejmě ochutnáme zdejší výborné víno a sýry. Navštívíme také některá typická městečka se středověkými uličkami a hrázděnými domy (Obernai, Ribeauvillé, Colmar). Poté návrat do hotelu.

4.den - po snídani odjezd zpět do Prahy, po cestě zastavíme ve starobylém franckém městě Dinkelsbühl, které je významnou zastávkou na tzv. Romantische strasse a se svým historickým jádrem patří k nejzachovalejším středověkým městským celkům v Německu. Město je dodnes obklopeno středověkými hradbami. K nejcenějším památkám patří pozdně gotický kostel sv. Jiří a zámek řádu německých rytířů.
Návrat do Prahy v cca 21.00 hodin.

V ceně: doprava, průvodce, pojištění léčebných výloh v zahraničí, 3x ubytování v hotelu ve Štrasburku ve dvoulůžkových pokojích, 3x snídaně

Doplatek na jednolůžkový pokoj: celkem 105 Euro

Částka na vstupy: cca 35 Euro