Pořádáno ve spolupráci s organizátorem zájezdu CK Pragotour plus

Datum
Středa 16.10 – neděle 20.10.
Průvodce
Anna Tkáčová
15500 Kč
Katalogové číslo:
Množství:

Valencie je třetím největším městem ve Španělsku a je hlavním městem stejnojmenného autonomního společenství. Mluví se zde katalánsky a španělsky. Klima je přívětivé po celý rok a pláže jsou tu vyhlášené už od 19. století. A kdo by neznal pravou paellu – paella valenciana? Říká se, že tento proslulý rýžový pokrm na tisícero způsobů vymysleli kuchaři právě zde, ve Valencii. Ochutnáme i zdejší typický nápoj z hlízy šáchoru jedlého (chufas), který se jmenuje horchata.

Středa 16. 10.

Informace o čase srazu na letišti Václava Havla Vám pošleme v předstihu mailem. Letadlo odlétá v 18.35 z Prahy
Ve večerních hodinách přílet do Valencie, transfer do hotelu, ubytování v hotelu Malcolm and Barret v blízkosti centra i pláží.

Čtvrtek 17. 10.
Dopoledne prohlídka historické Valencie. Přestože Valencie se profiluje jako moderní, dynamické město, najdeme tu i několik historických památek, které za dopoledne obejdeme. Torres de Serranos – středověká brána s postranními věžemi, jediná, která přežila demolici hradeb v 19. století. Prohlédneme si také katedrálu, původně románskou, dnes s převažující renesanční výzdobou. Její věž Miquelet je dominantou města. Uvidíme také budovu burzy, která patří k nejstarším a prý k nejkrásnějším v celé Evropě a figuruje na seznamu památek UNESCO. Nebylo by to ani město ve Španělsku, kdyby nemělo svoji tržnici. Ta zdejší patří k nejatraktivnějším v Evropě. Jde o železnou konstrukci z počátku 20. století, zdobenou typickými valencijskými kachlíky. Po přestávce na individuální oběd se vydáme do moderní Valencie, do „Města umění a vědy“, jak je toto místo s progresivními a architektonicky atraktivními stavbami kolem jezera nazváno. Celý soubor staveb navrhl ve světě uznávaný architekt Santiago Calatrava, jehož mosty mnozí již viděli v Seville nebo Bilbau. Součásti komplexu je i oceanárium. Odtud už je jen kousek na proslulé pláže.
Pátek 18.10.
V pátek se vydáme na výlet. Z centra města odjedeme na jedno z největších sladkovodních jezer ve Španělsku L'Albufera s mnoha ostrůvky. Je to vyhlášená přírodní rezervace, kde bylo zaznamenáno až 250 druhů vodního ptactva. Nejpočetnější jsou kolonie volavek. Nezapomeňte si vzít dalekohled. My se projedeme turistickým autobusem po břehu jezera, podnikneme hodinovou plavbu po jezeře a navštívíme restauraci, kde ochutnáme paellu. Výletní balíček stojí 30 euro a v ceně je: cesta autobusem z centra Valencie a zpět, projížďka výletním autobusem po břehu jezera, projížďka lodí a oběd, který se skládá: z předkrmu (možnost výběru ze dvou jídel), paelly (možnost výběru buď s mořskými plody nebo kuřecím masem), moučník a sklenka vína nebo sangríe. Poté se vrátíme zpět do Valencie.
Sobota 19. 10.
Výlet do Teruelu a Albarracínu. Najatým autokarem se přesuneme z autonomního společenství Valencie do autonomního společenství Aragonie. Do města Teruel. Aragonský mudéjar, tento jedinečný architektonický styl byl v roce 1986 zapsán na Seznam památek UNESCO. Mudéjarský styl najdete téměř po celém Španělsku, ale ten aragonský je jedinečný. Jde o styl charakteristický červenými cihlami, z nichž se na architektuře vytváří nejrůznější ornamenty zdobené barevnou keramikou. Po obědě zajedeme ještě do městečka Albarracín, které je od Teruelu vzdáleno půl hodiny cesty krásným údolím řeky Guadalaviar. Je postaveno na skalním útesu, a tak jsou barevné domečky s dřevěnými balkony naskládány přes sebe bez ladu a skladu a nabízejí nádherné scenérie pro váš fotoaparát. Nad městem se vypíná rozlehlý středověký hrad, odkud se vám zase nabídnou úžasné pohledy do okolí. Odtud se v podvečerních hodinách vrátíme zpět do Valencie.
Neděle 20. 10.
Jelikož letadlo zpět do Prahy odlétá až ve 22:00, strávíme den ve Valencii dle individuálního programu. Milovníci moře jistě využijí den k plážování. Milovníci kultury a umění mohou navštívit Museo de Bellas Artes – Muzeum výtvarného umění, kde si mohou prohlédnout obraz Hieronyma Bosche, ale také obrazy Velázquezovy, El Grekovy, Murillovy, Van Dyckovy, Goyovy a dalších umělců. A jsme-li ve Valencii, jistě nevynecháme sál s valencijskými umělci, z nichž nejvíce proslul Joaquín Sorolla (1863–1923), který se proslavil zejména malováním scenérii z valencijských pláží přelomu 19. a 20. století. Milovníci mořského světa mohou navštívit zdejší Oceanárium. Ve večerních hodinách se přesuneme na letiště.

V ceně: zpáteční letenka do Valencie, 4x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Hotel je opravdu luxusní, s výborným spojením do centra a zdarma pořádá pro hotelové hosty představení flamenca (snídaně není v ceně, ale je možno ji dokoupit na místě), transfery z letiště a na letiště, celodenní výlet do Teruelu a Albarracínu, pojištění léčebných výloh v zahraničí, služby průvodkyně ( Anna Tkáčová).
Pokud budete mít zájem o výlet k jezeru L´Albufara, počítejte prosím s cenou 30 euro za balíček, popsaný výše.