- pořádáno ve spolupráci s organizátorem zájezdu CK Pragotour plus, s.r.o

Datum
Sobota 13. 10. a neděle 14. 10.
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici, od sloupu se světovým časem
Průvodce
Eduard Kastner
Vyprodáno

Naší první zastávkou bude moravská metropole Brno. Nejprve navštívíme hrad Špilberk, kde si společně prohlédneme tajemstvím zahalené kasematy, které bývaly rakousko-uherským žalářem. Potom nás čeká hodinová projížďka Brnem. A nebude to projížďka ledajaká, pojedeme speciální šalinou-pubem, neboli pivní tramvají. V ní také poobědváme, servírovat se budou řízečky s pečivem a pít pivo.

Následovat bude individuální volno nebo možnost s průvodcem navštívit nově otevřenou expozici Mendelova muzea v bývalém augustiniánském opatství. Poté pojedeme na ubytování do malebné moravské vesničky s množstvím vinných sklepů. Bydlet budeme v moderním hotelu v bezprostřední blízkosti vinného sklepa, kde nás čeká bohatý večerní program a bohaté pohoštění složené z těchto dobrot:
• výběr místních terin a paštik jako předkrm
• jako hlavní chod pestrý výběr pečených mas na mísách, takže každý může sáhnout po tom, na co má chuť, na příklad nechorské závitky s kysaným zelím, kuře na víně, výtečný guláš či ragú, k tomu pečené brambory, chléb a zelný salát.
• dezert od místní cukrářky, espresso
• studené pohoštění podávané ve dvou chodech – desky nebo mísy obložené místními masovými a uzenými výrobky – například paštiky a teriny, masové rolády, místní uzenářské speciality, sekaná, domácí klobása a šunka…
• volná konzumace sudového bílého a červeného vína místní produkce, espresso kávy, čaje a limo (3 druhy) po dobu trvání večírku – 6 hodin.
Součástí bude také degustace 5 vzorků vín s odborným výkladem. Hrát nám bude po celý večer nefalšovaný čtyřčlenný moravský cimbál.

V neděli se po snídani vydáme na prohlídku krásného zámku Milotice, který bývá nazýván perlou jihovýchodní Moravy. Jeho součástí je i nádherný barokní park. V nedaleké restauraci pak společně poobědváme a vrátíme se zpět do Prahy.

V ceně je doprava, průvodce, projížďka po Brně pivní tramvají s občerstvením, ubytování v pěkném hotelu, večer ve sklípku s výše uvedeným pohoštěním a cimbálem, snídaně