pořádáno ve spolupráci s CK Pragotour +

Datum
So 28. října + Ne 29. října
Odjezd
v sobotu 28. října v 8.30 od hodin se světovým časem z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Sobota:
První naše zastávka bude v Břeclavi, kam dorazíme kolem poledne. Dáme si přestávku na oběd a pokračovat budeme lodí do Lednicko-Valtického areálu, konkrétně k Janovu Hradu. Jedná se o romantickou napodobeninu středověkého hradu z 19. století. Na lodi nám bude veselo, během cca hodinové plavby se posilníme dobrým moravským vínem.

V Lednicko-Valtickém parku bude volno na procházku a poté odjedeme do Velkých Pavlovic, kde si prohlédneme Lotrinské sklepy, které v 18. století nechal vybudovat František Lotrinský, jako součást zámeckého areálu. Znovu obnovené byly  v roce 2011 a tvoří unikátní soubor několika propojených sklepení a sklepních síní. Atmosféru dokreslují různé typy osvětlení ve sklepních chodbách. Po prohlídce sklepů se pojedeme ubytovat a následovat bude tradiční veselice ve vinném sklípku. Ubytování i sklípek jsou v jednom areálu, nebudeme muset nikam přejíždět.
Nejprve budeme mít večeři (Hustopečský flamendr) a poté až do půlnoci obložené sýrové a uzeninové mísy, neomezenou konzumaci vína a k tomu pečivo, vodu, kávu, čaj… K poslechu a tanci budeme mít jako vždy hudbu… osvědčené duo: Pepík se saxofonem a Michal s harmonikou. Večírek bude trvat do cca 1.00 hodin…

Neděle:
V klidu posnídáme (snídaně formou švédských stolů) a půjdeme si prohlédnout Velkopavlovickou zajímavost tzv. Opilé sklepy – jedná se o klasickou vinařskou uličku pod Starou horou v originálním, moderním pojetí. Jednotlivé domky hýří barvami a díky odvážnému architektonickému řešení budí dojem, jako by tančily po nějaké té sklence vína navíc – odtud název. Dle možností si ve sklípcích trochu zadegustujeme a pojedeme dál.
Zastavíme v malebné obci Židlochovice, kde si prohlédneme zámecký hotel Židlochovice. Zámek sloužil od r. 1924 jako letní sídlo prezidenta republiky a dnes je běžně nepřístupný. V případě, že se na zámku bude konat akce, prohlédneme si alternativně městečko Židlochovice  s místním průvodcem. Uvidíme mimo jiné sklepy pod radnicí, vinotéku, zajímavé domy na náměstí a kostel. Poté bude volno na pozdější oběd a pojedeme do Prahy. Předpokládaný návrat do 20.00.

V ceně je doprava, ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, průvodce, výlet lodí k Janovu hradu s konzumací vína, večeře, pohoštění ve sklípku, vynikající muzikanti, snídaně.