Pořádáno ve spolupráci s organizátorem zájezdu CK Pragotour plus

Datum
Čtvrtek 7. května – neděle 10. května
Odjezd
v 7.00 z Prahy, z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
6590 Kč
Katalogové číslo:
Množství:

1. den – odjezd z Prahy, přes Německo do Štrasburku. Po cestě zastavíme v půvabném městečku Schwäbisch Hall se zachovalými historickými budovami z různých období, (např. Nádherné hrázděné domy z 15. a 16. stol., barokní domy, rokoková radnice...). Dáme si krátké volno na kávu v některé stylové kavárničce. Poté se vydáme do Štrasburku do hotelu.

2. den – po snídani prohlídka Štrasburku. Historické centrum města je od r. 1988 zapsáno na seznamu UNESCO. Prohlédneme si katedrálu Notre-Dame, vybudovanou v románském a gotickém stylu, náměstí Kléber, s mnoha středověkými, hrázděnými domy, které je pokládáno za jedno z nejkrásnějších v Evropě, Rohanský palác, postavený ve stylu Ludvíka XV. Lodičkou se projedeme kanálem malebnou čtvrtí, zvanou La petite France (malá Francie). Volno a návrat do hotelu.

3. den –Po snídani se vydáme na Vinařskou stezku mezi vinohrady a středověkými hrady. Ochutnáme i zdejší výborné víno a sýry. …Navštívíme také některá typická městečka se středověkými uličkami a hrázděnými domy (Obernai, Ribeauvillé, Colmar, Riquewihr). Poté návrat do hotelu.

4. den – po snídani odjezd zpět do Prahy, po cestě zastavíme ve starobylém franckém městě Dinkelsbühl, které je významnou zastávkou na tzv. Romantische strasse a se svým historickým jádrem patří k nejzachovalejším středověkým městským celkům v Německu. Město je dodnes obklopeno středověkými hradbami a k nejcenějším památkám patří pozdně gotický kostel sv. Jiří a zámek řádu německých rytířů.
Návrat do Prahy v cca 21.00 hodin

V ceně: doprava, průvodce, pojištění léčebných výloh v zahraničí, 3x ubytování v hotelu ve Štrasburku ve dvoulůžkových pokojích, 3x snídaně)
Doplatek na jednolůžkový pokoj: Celkem 105 euro
Částka na vstupy: cca 35¬50 euro