Datum
Sobota 4. května
Odjezd
v 6.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Nedaleko hranic s Polskem se nachází malebná vesnička Neratov. Prohlédneme si unikátní poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie se skelněnou střechou a povíme si příběh, jak tento kostel, původně odsouzený  k demolici, povstal jako bájný Fénix z popela.

Datum
Sobota 18. května
Odjezd
v 6.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
820 Kč

V Uherském Hradišti navštívíme Slovácké muzeum s rozsáhlou národopisnou expozicí. Prohlédneme si historické centrum města a podíváme se do interiéru některého ze zdejších kostelů.

Datum
Úterý 21. května
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Eduard Kastner
Cena
650 Kč

V tomto výletě se zaměříme na poutní místa Šluknovského výběžku. Začneme ve Filipově, což je mariánské poutní místo spjaté se zjevením Panny Marie v roce 1866, při kterém byla zázračně uzdravena Magdalena Kade.

Ve spolupráci s pořadatelem zájezdu CK Pragotour plus

Datum
Pátek 24. května – neděle 26. května
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Anna Tkáčová
Vyprodáno

Čtvrté opakování zájezdu!!!

Vydáme se do rakouské oblasti zvané Salzkammergut. Poznáme místa, která maloval významný rakouský secesní malíř Gustav Klimt (1862–1918). K jezeru Attersee jezdil po celý život se svou dlouholetou přítelkyní Emilií Flögeovou. Trávil tu léto a maloval. Poznáme na vlastní oči některá místa, která známe z jeho obrazů, ale budeme se kochat i nádhernou okolní krajinou tří jezer: Attersee, Mondsee a Wolfgangsee, která uvidíme i z ptačí perspektivy, až se zubačkou vydáme na vrchol hory Schaffberg.

Datum
Sobota 25. května
Odjezd
v 8.00 hodin z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
650 Kč

Výlet začneme v Ladově kraji, na hvězdárně v Ondřejově. Tu začal na konci 19. století stavět továrník Josef Frič. Navštívíme historické secesní kopule hvězdárny, muzeum s přístroji a měřidly z dílny bratří Fričů a projdeme se rozhlehlým parkem, ve kterém právě pokvetou rododendrony. Prohlídku zakončíme u dvoumetrového dalekohledu, který je největším dalekohledem v České republice.