Datum
Středa 17. dubna
Odjezd
v 11.30 z tradičního místa v Ulici Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
450 Kč
Katalogové číslo:
Množství:

Zámek Loučeň má dlouhou historii, která je neodmyslitelně spjatá se šlechtickým rodem Thurn-Taxisů. Byla to rodina podnikavá, Thurn-Taxisové  patřili k zakladatelům poštovnictví a postupně v tomto oboru ovládli celou Evropu. Věděli jste, že název TAXI, který dodnes používáme, je odvozen z rodového jména? Čekají na nás  jarně vyzdobené komnaty, protože panstvo na zámku chystá velikonoce. Jestli nás provede samotný zámecký pán, nebo na nás zbude jen komorník či pan nadlesní, to se uvidí... Bude také čas na prohlídku zámeckého parku s unikátními labyrinty.

Poté se vydáme do nedalekých Jabkenic, kde strávil posledních 9 let svého života Bedřich Smetana. Jeho zeť i bratr pracovali jako správci thurn-taxisovských lesů a Smetana se stal blízkým přítelem rodiny. Několikrát koncertoval na zámku Loučeň a v roce 1880 věnoval knížecímu páru skladbu „Z domoviny“. V bývalé Jabkenické myslivně si prohlédneme Smetanovu pracovnu s množstvím předmětů z jeho pozůstalosti a rodinný salón, zařízený původním nábytkem.

V ceně je doprava, průvodce, vstupné do zámku Loučeň, do zámeckého parku s labyrinty a do památníku B. Smetany v Jabkenicích.