výlet pro rentiéry

Datum
Čtvrtek 26. dubna
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici, od sloupu se světovým časem
Průvodce
Tomáš Bezouška
Vyprodáno

Celý letošní rok se nese v duchu stoletého výročí vzniku Československé republiky, se kterou je neodmyslitelně spjata osobnost T. G. Masaryka. Pochopitelně i my s kolegy chystáme k tomuto výročí několik akcí a toto je jedna z nich. Výlet začneme v Panenském Týnci, na místě nedostavěného gotického kláštera. Mystické místo zároveň vyzařuje zvláštní energii, a návštěvníkům tak přináší pozitivní náladu, radost ze života a zaznamenána jsou i zlepšení zdravotního stavu. Na nedalekém hřbitově si připomeneme osobnost Benedikta Roezla, který je zde pohřben.

Poté se přesuneme do Lužné u Rakovníka, kde navštívíme muzeum, ve kterém jsou parní lokomotivy konce 19. a první poloviny 20. století. Uvidíme zde lokomotivy nejstarší, nejrychlejší a připomeneme si, jak býval český člověk šikovný, zručný a nápaditý. Průvodce nás zavede i do haly, kde uvidíme opravu lokomotiv a prohlídku zakončíme u salonního vozu, který dostal prezident Tomáš Garrigue Masaryk ke svým osmdesátým narozeninám.
Odpoledne pak strávíme v městečku Lány. Navštívíme komentovanou prohlídku v muzeu Tomáše Garrigue Masaryka, uctíme jeho památku na lánském hřbitově a projdeme si zámeckou zahradu lánského zámku, který je letním sídlem prezidenta republiky.
Při zpáteční cestě do Prahy ještě nahlédneme do Masarykovy nádražní čekárny ve Stochově a zastavíme se u Svatováclavského dubu, v místě, kde se měl narodit sv. Václav.