Pořádáno ve spolupráci s pořadatelem zájezdu: CK Pragotour plus

Datum
Pondělí 20. dubna - neděle 26. dubna
Odjezd
z letiště Václava Havla Praha v 18.05
Průvodce
Anna Tkáčová
23500 Kč
Katalogové číslo:
Množství:

Nabízíme vám týdenní, poněkud netradiční výlet za krásami španělské Andalusie. Vydejte se s námi do míst, kde na vás dýchne nejen historie měst a vesnic, ale i vůně hor, moře a řek. Ochutnáte skvělou kuchyni, uvidíte malebné vesničky, ukryté v horách, ústí ohromné řeky Guadalquivir do moře, popijete jedinečného jerezského vína, skloníte se před tanečním umem andaluských koní. I na autentické flamenco si vyšetříme čas. To všechno v poklidu, bez tlačenice, v příjemném ročním období, kdy bude teplo tak akorát a čtyřicetistupňová vedra v nedohlednu.

1. den, pondělí 20. dubna
Přílet přímým letadlem z Prahy do Málagy. Po asi dvouhodinové cestě autobusem se usídlíme v menším městě Jerez de la Frontera, kde se ubytujeme.
2. den, úterý 21. dubna
Dopoledne prohlídka města s jeho památkami: Katedrála se Zurbaránovým obrazem Spící dívka v sakristii, maurský hrad z 11. století, Palác Permantín s expozicí dějin flamenka, abychom byli připravení na některé z večerních představení. Největší atrakcí města jsou sklepy vína sherry (individuální návštěva), ale zejména Královská andaluská škola jezdeckého umění. Stáje si prohlédneme po přestávce na oběd a také si nenecháme ujít strhující představení.
3. den, středa 22. dubna
Celodenní výlet do bílého města Ronda na úpatí pohoří Sierra Grazalema. Prohlédneme si jednu z nejstarších býčích arén ve Španělsku, zastavíme se u sochy jednoho z nejslavnějších a velmi oduševnělých toreadorů – Pedra Romera, známého též z Goyova obrazu. Procházkou dojdeme do maurské čtvrti, kde si prohlédneme arabské lázně, několik renesančních paláců a také mudéjarskou katedrálu. Procházka bude trvat necelé dvě hodiny, poté bude volno na oběd a individuální návštěvu památek dle doporučení průvodce. Ronda má též nádherné a stinné zahrady. Cesta z Jerezu do Rondy trvá cca jednu a půl hodiny.
4. den, čtvrtek 23. dubna
Jerez de la Frontera – Puerto de Santa María – Cádiz
Po zhruba půlhodinové jízdě z Jerezu do Puerta de Santa María si prohlédneme přímořské město, ale zejména navštívíme zdejší sklepy na jedinečné víno. Ze sklepů se odebereme do přístavu a trajektem se přeplavíme přes mořskou zátoku do Cádizu. Projdeme se jeho úzkými uličkami, prohlédneme si pozdně barokní katedrálu, jejíž zlatavá kupole svítící do daleka nás bude vítat při příjezdu do přístavu. Milovníci malířství mohou navštívit Cádizské muzeum, kde jsou vystaveny fénické kamenné sarkofágy, ale také Rubensovy, Zurbaránovy a Murillovy obrazy. V podvečerních hodinách se trajektem přeplavíme zpět do Puerta de Santa María a po půlhodině jízdy autobusem budeme už zase „doma“, v Jerezu.
5. den, pátek 24. dubna
Jerez de la Frontera – Sanlúcar Barrameda – Chipiona – Lebrija – Jerez de la Frontera
Dopoledne nás autokar asi po půlhodině jízdy vyloží v Sanlúcaru de Barrameda. Prohlédneme si historickou část se starými paláci a zejména hradem. Projdeme se po nábřeží v ústí Guadalquiviru. Na druhém břehu se rozkládá Národní park Doñana s jedinečným ekosystémem a koloběhem pohyblivých dun. Na nábřeží se také nacházejí restaurace, kde připravují snad nejlepší pokrmy z mořských plodů v celém Španělsku. Po obědě se autokarem vydáme do letoviska Chipiona, abychom se prošli po mořské promenádě až k největšímu španělskému majáku. Po procházce na mořském pobřeží se autobusem vydáme do městečka Lebrija obehnaného hradbami, z nichž se naskýtá pohled na vinice snad s nejznámější jerezskou odrůdou manzanilla. Také si prohlédneme almohadskou mešitu z 12. století, dnes vysvěcenou na křesťanský kostel. Poté se vrátíme zpět do Jerez de la Frontera.
6. den, sobota 25. dubna
Na závěr našeho pobytu jsme si nechali poněkud náročnější, ale snad nejpůsobivější výlet: cestu po bílých městečkách Andalusie. Jsou to vesnice a vesničky rozeseté po svazích hor. Domky mají natřené po maurském způsobu na bílo, ale nejde o nic fádního. Stěny domků bývají zdobeny andaluskou keramikou, barevnými květináči a neméně barevnými gejzíry květin. Projdeme se uličkami několika takových městeček, z nichž nejznámější je snad Arcos de la Frontera. Dobré boty jsou nutností, protože uličky vedou nahoru a dolů, někde jsou i schody. Jednotlivé vesnice jsou od sebe vzdáleny vždy asi tak 15 minut jízdy, takže budeme vždy popojíždět autobusem. Bude to náročné, ale vzhledem k tomu, že jde o poslední výlet, určitě to zvládneme.
6. den, neděle 26. dubna
V dopoledních hodinách opustíme hotel a najatým autokarem odjedeme do Málagy. Protože letadlo odlétá až ve večerních hodinách, budeme mít čas na procházku městem a prohlídku římského divadla, slavného baru Pimpi, Picassova muzea či jeho rodného domu. Autokarem se v podvečer odebereme na letiště a v nočních hodinách přiletíme do Prahy.

V ceně je:
- zpáteční letenka do Malagy
- 6x ubytování v čtyřhvězdičkovém hotelu. 
- 6x snídaně
- Autokarová doprava na všech cestách a výletech během pobytu (viz itinerář výše)
- průvodkyně Anna Tkáčová během celého pobytu
- pojištění léčebných výloh v zahraničí + úrazové pojištění