Datum
Čtvrtek 2. dubna
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Tomáš Bezouška
Vyprodáno

Každý rok před Velikonocemi se koná v Drážďanech největší mezinárodní výstava orchidejí v Evropě. Pěstitelé ze čtyř kontinentů vytvoří v halách výstaviště přehlídku dvaceti tisíc rostlin, jež zdobí přes sto tisíc květů. Součástí výstavy je také jarmark, který nabízí jarní a velikonoční produkty. Na výstavě strávíme asi 2,5 hodiny a projdeme si všechny výstavní prostory.

Datum
Sobota 4. dubna
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Dnešní výlet nás zavede do Orlíka nad Vltavou, kde na nás čeká zajímavá exkurze do druhé největší vodní elektrárny u nás – Orlík.. Dozvíme se, co se skrývá pod masou betonu, jak se vyrábí elektřina, také si prohlédneme hráz a zajdeme se podívat i do krytu civilní obrany, který je skrytý v lesním svahu u elektrárny.

Datum
Neděle 12. dubna
Odjezd
v 6.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
680 Kč

Jak se slaví Velikonoce u Lužických Srbů? Svátečně oblečeni jezdci v černém s cylindry na hlavách se vydávají na koních do sousedních vesnic. Tato procesí mívají v počtu až stovky jezdců. Je to starý velikonoční zvyk, který původně oslavoval příchod jara, dnes je oslavou zmrtvýchvstání Krista. Jezdci projíždějí vesnicemi a po požehnání se vydají na svou jízdu společně s věřícími za zpěvu písní.

Datum
Sobota 18. dubna
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
620 Kč

Tento výlet nás zavede nedaleko Prahy, do temných křivoklátských lesů. První naší zastávkou bude lom Velká Amerika. Z vyhlídkové plošiny budeme obdivovat famózní dílo, které vytvořila příroda a později dotvořila ruka člověka. Následně zajedeme do nedalekých Loděnic. Na zdejším nádraží se před více než padesáti lety natáčel film Ostře sledované vlaky. Nedávno byla na nádraží otevřena expozice, připomínající tento oskarový film.

Pořádáno ve spolupráci s pořadatelem zájezdu: CK Pragotour plus

Datum
Pondělí 20. dubna - neděle 26. dubna
Odjezd
z letiště Václava Havla Praha v 18.05
Průvodce
Anna Tkáčová
Cena
23500 Kč

Nabízíme vám týdenní, poněkud netradiční výlet za krásami španělské Andalusie. Vydejte se s námi do míst, kde na vás dýchne nejen historie měst a vesnic, ale i vůně hor, moře a řek. Ochutnáte skvělou kuchyni, uvidíte malebné vesničky, ukryté v horách, ústí ohromné řeky Guadalquivir do moře, popijete jedinečného jerezského vína, skloníte se před tanečním umem andaluských koní. I na autentické flamenco si vyšetříme čas. To všechno v poklidu, bez tlačenice, v příjemném ročním období, kdy bude teplo tak akorát a čtyřicetistupňová vedra v nedohlednu.