Ve spolupráci s pořadatelem zájezdu CK Pragotour plus

Datum
Čtvrtek 4. července – neděle 7. července
Odjezd
v 6.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Navštívíme oblast bývalého keltského království Norricum a jednu z nejkrásnějších částí Rakouska Tyrolsko. Uvidíte půvabná města a městečka, renesanční zámek, romantická jezera a také se projdete oblastí nádherných Stubaiských Alp..

Čtvrtek 4. 7.

Naše první zastavení bude v malebném městečku Rattenberg, které patří k nejmenším městečkům Tyrolska a 103 domů je zde památkově chráněných. Po procházce historickým centrem pauza na oběd. Odpoledne se osvěžíme procházka u ejezera Achense, které je největším přírodním jezerem Tyrol a je obklopené horskými masivy. Místní zajímavostí je také výroba kosmetiky a léčivých produktů z alpského kamenného oleje – Steinöl. Přejezd na ubytování do horského městečka Fulpmes, které leží uprostřed Stubaiského údolí, v nadmořské výšce 930 m.

Pátek 5. 7.

Dnešní den věnujeme celý metropoli Tyrolska – Innsbrucku, které se nachází jen necelých 20 kilometrů od místa ubytování. Prohlédneme si stavbu světoznámé architekty Zahy Hadid – skokanský můstek Bergisel, kde se každý rok koná Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích. V historickém centru Innsbrucku si prohlédneme kostel sv. Jakuba s freskami od Cosmase Damiana Asama a s obrazem od L. Cranacha, dále symbol Innsbrucku Zlatou stříšku, kterou pokrývá 2657 zlacených střešních tašek a další pamětihodnosti. Osobní volno na oběd. Odpoledne zajedeme na zámek Ambras, který se nachází nedaleko historického centra a připomeneme si osobnost Ferdinanda I. Tyrolského. Zámek je obklopen krásným parkem.

Sobota 6. 7.

Dnešní den zůstaneme v místě našeho pobytu – ve Fulmpesu. V okolí leží Stubaiské Alpy s nádherné vrcholky, které dosahují výše téměř 2.800 m n m. Uděláme si pěší výlet do okolí, spojený s výjezdem lanovkou do výšky ca. 2136 m. Odpoledne osobní volno.

Neděle 7. 7.

Po cestě do Prahy se zastavíme v lázeňském městečku Bad Tölz s krásným historickým náměstím, kterým protéká řeka Isar. Po procházce historickým centrem pauza na oběd. Dalším zastavením bude hlavní město Bavorska Mnichov, tentokrát věnujeme náš čas návštěvě mnichovských galerií, jejichž vstup je v neděli za symbolické 1 EUR. K nejznámějším z nich patří tři obrazové galerie zvané Pinakotéky, v kterých se dohromady nachází asi tři tisíce obrazů. Nová pinakotéka (Neue Pinakothek) se soustředí převážně na 19. století, v Moderní pinakotéce (Moderne Pinakothek) se nachází většinou díla z 20. století. Nejnavštěvovanější je Stará pinakotéka (Alte Pinakoték), kde jsou vystavená malířská díla z období od 14. století až po díla vrcholného baroka první poloviny 18. století. V odpoledních hodinách odjezd do Prahy, předpokládaný příjezd ve 20.00.

V ceně: doprava, 3x nocleh v půvabném horském hotelu ve Fulmpesu ve dvoulůžkových pokojích, 3x snídaně, průvodkyně, pojištění léčebných výloh v zahraničí.