- pořádáno ve spolupráci s CK Pragotour plus

Datum
Čtvrtek 5. července – neděle 8. července
Odjezd
v 6.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

1. den čtvrtek
Naše první zastavení bude v malebném městečku Kufstein, které má díky bohatství památek přezdívku „Perla Tyrolska“. Prohlédneme si historické centrum a poté přejedeme do nejmenšího města Tyrolska do Rattenbergu, kde je celkem 103 památkově chráněných domů. Odpoledne nás osvěží krátká procházka u jezera Achensee, obklopeného horskými masívy, které je největším přírodním jezerem Tyrol. Tento den zakončíme ve světě broušeného křišťálu – Swarovski. Po prohlídce přejedeme na ubytování do horského městečka Fulpmes, které leží uprostřed Stubaiského údolí v nadmořské výšce 930 m.

2. den pátek
Dnešní den věnujeme celý metropoli Tyrolska – Innsbrucku, které se nachází jen necelých 20 kilometrů od místa ubytování. Prohlédneme si stavbu světoznámé architektky Zahy Hadid – skokanský můstek Bergisel, kde se každý rok koná Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích. V historickém centru Innsbrucku si prohlédneme kostel sv. Jakuba s freskami od Cosmase Damiana Asama a s obrazem od L. Cranacha, dále symbol Innsbrucku Zlatou stříšku, kterou pokrývá 2657 zlacených střešních tašek a další pamětihodnosti. Následovat bude volný čas na oběd. Poté zajedeme na zámek Ambras, který se nachází nedaleko historického centra a připomeneme si osobnost Ferdinanda I. Tyrolského. Na zámku se mimo jiné nachází jediný dochovaný portrét Vlada Tepeše, který se stal předlohou ke světově proslulému románu Brama Stokera – Hrabě Dracula.
3. den sobota
Dnešní den zajedeme do Bavorska a začneme nenáročnou procházkou soutěskou Partnachtsklamm, která se nachází u známého alpského střediska Garmisch-Partenkirchen. Soutěska Partnachklamm je dlouhá asi 1 km, poskytuje úžasnou scenérii vody a skal (doporučuji vhodnou obuv). Poté přejedeme do města Oberammergau, kde se každých deset let konají pašijové hry (naposledy v r. 2010). Typické pro Oberammergau jsou nádherné pomalované fasády místním umělcem Franzem Seraphem Zwinckem. Nedaleko se nachází klášter Ettal – benediktinské opatství, které bylo společně s kostelem Panny Marie založeno ve 14. století. Poutní kostel má nádhernou rokokovou štukovou výzdobu. Věhlas tomuto klášteru daly i výborné ovocné a bylinné likéry a také pivo, které zde řeholníci vyrábějí. Pak se krátce zastavíme v obci Steingaden, kde se nachází poutní kostel Wieskirche. Nádherná rokoková výzdoba je dílem bratrů Zimmermanových, v roce 1983 byl kostel zapsán na seznam světového dědictví Unesco.
4. den neděle
V případě pěkného počasí zajedeme do krásného údolí Zillertal, do známého sportovního střediska Hintertux. Pro zájemce je možný výjezd lanovkou až na ledovec TUX do výšky 3270 m. Z vyhlídkové plošiny se otevře pohled na nádherné alpské štíty vysoké přes 3000 m. Další z možností je vyjet na první stanici Sommerbergalm ve výši 2026 m. n. m. a udělat malou vycházkou do okolí. Při nepříznivém počasí návštěvíme město Hall in Tiroll, jehož symbolem se stala Mincovní věž, která patřila k hradu Hasegg. Kdysi v něm sídlili tyrolští vládci, později zde byla mincovna, dnes je zde muzeum. Další zastávkou bude renesanční zámek Tratzberg. Jeho historie spadá až do 13. století, císař Maxmilián I. ho využíval jako lovecký zámeček a jeho krása a historická hodnota je v malovaných fasádách, původním nábytku i zdobených sálech. Tratzberg je dnes rezidencí rodiny z Enzenbergu. Po prohlídce historického jádra města zajedeme do Bad Tölzu s krásným historickým náměstím, kterým protéká řeka Isar. Poté odjezd do Prahy.

V ceně je doprava, 3x ubytování v krásném horském hotelu se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, služby průvodce, pojištění léčebných výloh v zahraničí.
Doplatek na jednolůžkový pokoj: 60 Euro