Datum
Pátek 14. června – neděle 16.června
Odjezd
v pátek 14.6 v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Anna Tkáčová
Vyprodáno

Nabízíme vám netradiční a velmi pestrý výlet k našim dvěma sousedům: na Slovensko do Bratislavy a do rakouské Vídně. Spojíme poznávání památek těchto měst s poznáváním jejich gastronomie.

Cestou navštívíme středověký hrad Beckov, dominantu středního Pováží, která se vypíná nad úrodnou krajinou. Po ubytování v Bratislavě strávíme večer ve stylové slovenské hospůdce s představením slovenského folkloru. Čeká vás výborná čtyřchodová večeře, složená ze slovenských specialit a neomezená konzumace místního vína. K tomu nádherné folklórní představení, kdy uvidíte lidové tance ze všech regionů Slovenska s tanečníky v lidových krojích. V sobotu se projdeme uličkami historického jádra Bratislavy a vyšplháme na Bratislavský hrad. V neděli ráno nás čeká zlatý hřeb celého výletu: téměř dvouhodinová plavba parníkem po Dunaji do Vídně, kde si prohlédneme historické centrum a jistě neopomineme ochutnat vídeňský řízek. V odpoledních hodinách se vydáme zpět do Prahy
Pátek 14. 6.
Ráno si přivstaneme a v 7:00 odjedeme směrem na Slovensko. Cestou se zastavíme na středověkém hradě Beckov, který se jako upomínka dávných časů tyčí nad úrodnou krajinou středního Pováží. Dozvíme se něco o dějinách hradu, ale také o tom, jak tam ve středověku šlechta žila, co jedla a čím jídlo zapíjela. Budete překvapeni. Vyprávěním o stravovacích zvyklostech středověkých obyvatel se již naladíme na náš další program, kterým bude večer strávený ve stylové slovenské hospůdce se slovenskou kuchyní a dvouhodinovým představením slovenského folkloru.
Sobota 15. 6.
Sobotu věnujeme prohlídce malého, ale útulného historického jádra Bratislavy, navštívíme i její dominantu – Bratislavský hrad. Večer si užijete podle svého. Vždyť k příjemnému strávení podvečerního času stačí tak málo: například vyvézt se výtahem do vyhlídkové věže v pylonu Mostu SNP do výšky 80 m. n. m. Odtud se naskýtá nádherný výhled na celé město i mohutnou řeku Dunaj.
Neděle 16. 6.
Okolo deváté hodiny ranní se nalodíme na parník jedoucí do Vídně. Cesta trvá téměř dvě hodiny. Během plavby nás upoutá pobřežní panorama Bratislavy, bájný Devín, rakouské město Heinburg se zříceninou hradu. Romantických zřícenin hradů uvidíme cestou povícero, často vykukujících z okolních pohoří. Směrem k Vídni se ráz krajiny mění. Tady už budeme projíždět lužními lesy a pozorovat ramena Dunaje s romantickými zákoutími. Plavbu zakončíme přeplavením komor vodního díla Freudenau. To už budeme v samotné Vídni, kde na nás bude čekat autobus. Prohlédneme si centrum Vídně, navštívíme některou ze zdejších kaváren či si zajdeme na vyhlášený vídeňský řízek. V odpoledních hodinách odjedeme z Vídně přímo do Prahy. Vzhledem k nabitému programu počítejte s pozdějším návratem.

V ceně: doprava, průvodce, 2x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v útulném hotelu – Elisabeth Old Town pár minut pěšky od centra města, 2x snídaně, pojištění léčebných výloh v zahraničí, čtyřchodová večeře s neomezenou konzumací vína a folklórním představením, lodní lístek na plavbu po Dunaji: Bratislava – Vídeň