Datum
Sobota 23. března
Odjezd
v 8.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
780 Kč
Katalogové číslo:
Množství:

Tentokrát navštívíme hned dva zámecké hotely. První bude Chateau Třebešice u Kutné Hory. Jedná se o půvabný, venkovský, renesanční zámek, postavený na místě bývalé tvrze. Mezi nejvýznamnější šlechtické majitele patřili Chotkové.

Když r. 1911 zemřel poslední člen rodu Emerich Chotek, přešel zámek na jeho nezdárného synovce Quida Thun-Hohensteina, který majetek prohrál v sázkách a před věřiteli uprchl do Říma. Za druhé světové války zámek obsadilo gestapo a po r. 1948 zde sídlilo JZD a archiv. Budova byla v 90. letech vrácena v restituci, ale byla v dezolátním stavu, takřka neprodejná. Potom se ale objevili dva Italští umělci Alberto a Eugenio, kteří zámek koupili a postupně mu navracejí původní krásu. My se přesvědčíme, jak se jim to daří. Dle možností si prohlédneme i zahradu.
Druhý zámek, který si dnes prohlédneme bude Chateau Hostačov. Tento zámek slouží jako luxusní hotel a získal několik významných ocenění. My si podle aktuální dostupnosti prohlédneme přepychové zámecké komnaty, zařízené starožitným nábytkem a obrazy. Každý pokoj je vyveden v jiné barvě. Na chodbách budeme mít možnost prohlédnout si obrazy australské malířky Judy Talacko a ve zdejší krásné restauraci si dáme oběd. Tentokrát to bude: Hovězí vývar s játrovými knedlíčky a zeleninou a vepřový řízek s lehkým bramborovým salátem.

V ceně je oběd na zámku Hostačov.