Datum
Sobota 23. února
Odjezd
v 6.45 z Florence, z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
700 Kč

V roce 2015 byly v Brně zpřístupněny další dvě významné vily, které patřily zámožným rodinám židovských velkoprůmyslníků a obchodníků s textilem. Společně s vilou Tugendhat a Jurkovičovou vilou, patří mezi ikonické stavby na území města Brna. Vila Löw-Beer byla obývána v letech 1913 až 1939 rodinou Alfreda a Marianny Löw-Beerových, rodičů Grety Tugendhat.

Datum
Sobota 2. března
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Dnešní výlet nás zavede do jižních Čech. Nejprve navštívíme královské město Písek. Během procházky si prohlédneme kostel Povýšení sv. Kříže, radnici, písecký hrad a také nejstarší dochovaný most v Čechách, který se klene přes řeku Otavu.

Datum
Sobota 16. března
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Walter Dotzauer
Cena
850 Kč

Dobrý den, jmenuji se Bernard Adler a už se moc těším, až vám představím nejen sám sebe, ale hlavně „moje“ Františkovy lázně. Nejprve vás pozvu do noblesního hotelu Tři lilie, na kávu a výborný dortík, podávaný na krásném porcelánu ve stylu Monarchie... nad Monarchií se sice již stahují mraky, ale v našem hotelu stále ještě zní valčík.

Datum
Sobota 23. března
Odjezd
v 8.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
780 Kč

Tentokrát navštívíme hned dva zámecké hotely. První bude Chateau Třebešice u Kutné Hory. Jedná se o půvabný, venkovský, renesanční zámek, postavený na místě bývalé tvrze. Mezi nejvýznamnější šlechtické majitele patřili Chotkové.

Datum
Sobota 30. března
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Dnešní výlet nás zavede do Orlíka nad Vltavou, kde na nás čeká zajímavá exkurze do druhé největší vodní elektrárny u nás – Orlík. Dozvíme se, co se skrývá pod masou betonu, jak se vyrábí elektřina, také si prohlédneme hráz a zajdeme se podívat i do krytu civilní obrany, který je skrytý v lesním svahu u elektrárny.