výlet pro rentiéry

Datum
Čtvrtek 26. dubna
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici, od sloupu se světovým časem
Průvodce
Tomáš Bezouška
Vyprodáno

Celý letošní rok se nese v duchu stoletého výročí vzniku Československé republiky, se kterou je neodmyslitelně spjata osobnost T. G. Masaryka. Pochopitelně i my s kolegy chystáme k tomuto výročí několik akcí a toto je jedna z nich. Výlet začneme v Panenském Týnci, na místě nedostavěného gotického kláštera. Mystické místo zároveň vyzařuje zvláštní energii, a návštěvníkům tak přináší pozitivní náladu, radost ze života a zaznamenána jsou i zlepšení zdravotního stavu. Na nedalekém hřbitově si připomeneme osobnost Benedikta Roezla, který je zde pohřben.

Datum
Sobota 28. dubna
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Tisíc let historie je zapsáno v paměti krásného města na Labi Míšni, města, kterému se dodnes říká „kolébka Saska“. Projdeme se jeho starými uličkami, prohlédneme si historickou radnici, kostel Panny Marie, nádherný gotický Dóm a tentokrát si uděláme čas i na návštěvu zámku Albrechtsburg z 15. století, který okouzluje nejen svou architekturou, ale podává i svědectví o kulturní a politické moci pánů z rodu Wettinů.

Datum
Neděle 29. dubna
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Eduard Kastner
Vyprodáno

Nejprve se zastavíme na prohlídku kláštera Chotěšov. Jedná se o bývalý ženský klášter, který byl původně obýván premonstrátkami a později sestrami řádu Navštívení Panny Marie. V minulých dobách zde sídlila armáda, ale klášter se postupně opravuje.

Datum
Sobota 5. května
Odjezd
v 6.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
JUDr. Stanislav Marchal
Cena
680 Kč

Ve Vimperku si prohlédneme areál státního zámku, který se skládá z horního a dolního zámku a muzea a galerie kde jsou expozice věnované šumavské přírodě, knihtisku a šumavské sklářské výrobě.

Pořádáno ve spolupráci s CK Pragotour plus

Datum
Sobota 5. května – Úterý 8. května
Odjezd
v sobotu 5. května v 6.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

1. den – sobota
Naše první zastavení bude ve městě Györ (Ráb), které leží na soutoku Ráby a Mošnského Dunaje. Historické jádro města je památkově chráněno. Náměstí lemované barokními paláci, starobylé uličky s průchody. Po společné procházce pauza na oběd. Dalším místem našeho zastavení bude u Balatonu, největším sladkovodním jezeru ve střední Evropě. Na poloostrově, který vybíhá do Balatonu, leží malebné městečko Tihány, původní rybářská vesnice, odkud je jeden z nejkrásnějších výhledů na Balaton. Celé území poloostrova je prohlášeno za přírodní chráněné území Tihany. Odjezd do Budapešti na ubytování.