Datum
Sobota 22. června
Odjezd
v 6.45 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Tomáš Bezouška
Vyprodáno

Naší první zastávkou bude klášter Nová Říše, který byl založen již na počátku 13. století pro Panny sv. Norberta. Na prohlídkové trase navštívíme prelaturu, hudební sál, sály osobností i klášterní knihovnu, ve které je uchováváno více než 20 tisíc knižních svazků. Poté se vydáme téměř až k rakouským hranicím, kde se projdeme kolem řeky Dyje a povíme si o životě Jana Jiřího Grasela, který na počátku 19. století, děsil zdejší kraj přepadáváním a loupežemi. Zde také budeme mít možnost si zakoupit domácí výrobky (marmelády, med, zavařeniny) v místním obchůdku.

Datum
Sobota 29. června
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
620 Kč

Nejprve zajedeme do areálu u Mostu, kde se dodnes těží hnědé uhlí. Dozvíme se mnoho zajímavého o těžbě, prohlédneme si areál, který se po těžbě rekultivuje a postupně se obnovuje okolní krajina. Z vyhlídkové terasy nahlédneme do lomu Vršany, prohlédneme si vodní dílo Matylda a také budoucí jezero Most.

Ve spolupráci s pořadatelem zájezdu CK Pragotour plus

Datum
Čtvrtek 4. července – neděle 7. července
Odjezd
v 6.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Navštívíme oblast bývalého keltského království Norricum a jednu z nejkrásnějších částí Rakouska Tyrolsko. Uvidíte půvabná města a městečka, renesanční zámek, romantická jezera a také se projdete oblastí nádherných Stubaiských Alp..

Datum
Sobota 6. července
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Anna Tkáčová
Cena
600 Kč

Dopoledne se vydáme na 4 km dlouhou vycházku Pavliným údolím. Stezka vede z obce Jetřichovice na Děčínsku pohodlnou cestou lesním údolím okolo meandrů říčky Chřibská Kamenice. Cestou mineme tzv. Rusalčinu jeskyni a také spoustu pískovcových útvarů.

Datum
Sobota 13. července
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Státní zámek v Hluboké nad Vltavou patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším zámkům u nás. Prohlédneme si hlavní prohlídkovou trasu nazvanou Reprezentační pokoje a poté navštívíme Alšovu jihočeskou galerii. Mezi několika expozicemi zde vyniká stálá expozice gotického umění s řadou cenných exponátů.