Datum
Sobota 30. června
Sraz
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Dnešní výlet nás zavede na sever Čech. Nejprve se zastavíme u jezera Milada, které vzniklo zatopením uhelného velkolomu. Začalo se napouštět v roce 2001 a dnes je po jezeru Most, jezeru Medard u Sokolova a Máchově jezeře největším jezerem v Česku. Odtud zajedeme do areálu u Mostu, kde se dodnes těží hnědé uhlí.

- pořádáno ve spolupráci s organizátorem zájezdu CK Pragotour plus, s.r.o

Datum
Čtvrtek 5. července – neděle 8. července
Odjezd
v 6.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

1. den čtvrtek
Naše první zastavení bude v malebném městečku Kufstein, které má díky bohatství památek přezdívku „Perla Tyrolska“. Prohlédneme si historické centrum a poté přejedeme do nejmenšího města Tyrolska do Rattenbergu, kde je celkem 103 památkově chráněných domů. Odpoledne nás osvěží krátká procházka u jezera Achensee, obklopeného horskými masívy, které je největším přírodním jezerem Tyrol. Tento den zakončíme ve světě broušeného křišťálu – Swarovski. Po prohlídce přejedeme na ubytování do horského městečka Fulpmes, které leží uprostřed Stubaiského údolí v nadmořské výšce 930 m.

Datum
Sobota 14. července
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Anna Tkáčová
Cena
600 Kč

Opět tu máme na léto jeden čistě turistický výlet. Tentokrát do srdce Žďárských vrchů, do kraje, který si tak oblíbili malíři a básníci. Naši pouť zahájíme v nejvýše položené obci Žďárských vrchů Fryšava pod Žákovou horou (708 m) a skončíme v městysu Sněžné.

Datum
Sobota 21. července
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
JUDr. Stanislav Marchal
Cena
580 Kč

Nejprve navštívíme zámek Rataje nad Sázavou. Na zámku sídlí mimo jiné informační centrum obce a Muzeum středního Posázaví. Prohlídky se věnují prezentaci historického vývoje osídlení a opevnění prostor a umožňují také nahlédnuot do barokní části zámku. Výjimečnou lokalitu zámku v kombinaci s okolní přírodou využil například Václav Krška ve svém poetickém filmu Řeka čaruje z roku 1945.

Datum
Sobota 28. července
Odjezd
v 6.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Skvostná památka UNESCO !!! Park MUSKAU je unikátním zahradnickým uměleckým dílem. Tento ambiciózní projekt je dílem knížete Hermanna von Pückler-Muskau. Park byl v roce 2004 zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Rozkládá se z jedné třetiny na německém a ze dvou třetin na polském území.