Datum
Sobota 20. ledna
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Dnešní výlet nás zavede do města Svitavy. Historie města se začala psát již ve 12. stol., kdy zde premonstráti z nedaleké Litomyšle založili kostel sv. Jiljí a tím položili základy k osadě, kterou pojmenovali „Stará Svitava“.

Datum
Sobota 27. ledna
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Naše první zastávka bude v Panometru. V budově starého plynojemu je od roku 2006 expozice architekta a umělce žijícího v Berlíně – Yadegara Asisi.

Datum
Sobota 10. února
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
650 Kč

Rok se s rokem sešel a máme tu opět čas masopustu. Tentokrát zavítáme do Českého Krumlova, jehož historické jádro se středověkými uličkami vytváří nádhernou kulisu k pestrobarevnému procesí masopustních masek, provázené kejklíři a muzikanty, tancem, a také dobrým jídlem i pitím. Také se společně projdeme městem, kde na nás dýchne historie na každém kroku. Je to skutečný otisk středověku do současnosti. Své stopy tu zanechali Vítkovci, Rožmberkové, Schwarzemberkové i Eggenberkové.

Datum
Neděle 18. února
Odjezd
v 9.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
630 Kč

Nejprve se vydáme do Mělníka, kde si prohlédneme zámek, doslova nabitý cennými sochařskými a malířskými díly. Prohlédneme si například jídelnu, salony, dětský pokoj, ložnici, rytířský sál, koncertní sál a zámeckou kapli.

Datum
Neděle 25. února
Odjezd
v 6.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Dnešní výlet nás zavede do bavorské metropole, do Mnichova. Nejprve si během krátké procházky historickým centrem města prohlédneme zajímavé památky: Marienplatz s radnicí, kostel sv. Petra a Viktualienmarkt, kostel sv. Ducha a další. Poté už nás čeká návštěva jedné z nejslavnějších uměleckých galerií ve světě.
Tentokrát se budeme věnovat výtvarnému umění doby od 18. a 19. století. V obrazárně Neue Pinakothek můžete obdivovat mistrovská díla od G. Klimta, H. Makarta, E. Degase, E. Maneta, C. Moneta, P. Césanne a dalších.