Datum
Sobota 24. srpna
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Mgr. Anna Tkáčová
Cena
650 Kč

V Přešticích navštívíme kostel Nanebevzetí Panny Marie, který patří k významným stavbám K. I. Diezenhofera, zastavíme se u rodného domku Josefa Hlávky a u jeho hrobky na místním hřbitově. Městské muzeum nazvané Dům historie Přešticka nás přenese do historie 19. a 20. století se zajímavými expozicemi kupeckého krámu, starých řemesel apod.

Datum
Sobota 31. srpna
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Anna Tkáčová
Cena
620 Kč

Na závěr prázdninové sezóny pro vás máme další z pěších turistických výletů. Tentokrát do Českého ráje. Vydáme se pěšky skalním městem Hruboskalska přímo od zámku Hrubá skála směrem ke zřícenině hradu Valdštejn, což v překladu znamená Lesní kámen.

Datum
Sobota 7. září
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
680 Kč

V letošním roce si připomeneme 700 let od postavení krovu nad presbytářem františkánského kláštera v Chebu. Ten je tak nejstarším datovaným krovem na území našeho státu. Krov bude možné si prohlédnout, stejně jako výstavu v kostele.

Datum
Neděle 8. září
Odjezd
v 7.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
600 Kč

Renesanční zámek v Březnici je spojený s příběhem tajné svatby Filipíny Welserové s arcivévodou Ferdinandem Tyrolským. Součástí naší prohlídky bude i historický skvost zámku – Lokšanská knihovna, která patří k nejstarším v našich zemích. Židovské osídlení v Březnici má své počátky od 15. stol.

Datum
Sobota 21. září
Odjezd
v 8.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaedDr. Jiřina Přibylová
Cena
600 Kč

V obci Rovná u Stříbrné Skalice si prohlédneme románský skvost s unikátní uměleckou výzdobou z 12. a 13. století – kostel sv. Jakuba Většího. Další zastavení bude v obci Jakub u Kutné Hory, kde stojí kostel sv. Jakuba z 12. století, bohatě zdobený románskými plastikami, které tvoří nejrozsáhlejší soubor románských plastik u nás.