Datum
Sobota 28. října
Odjezd
v 7.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Naše první zastavení bude v obci Großschönau, jejíž historie je spjata s textilní výrobou již od 17. století. V roce 1666 se bratři Langeovi z Großschönau vypravili do Holandska, kde se vyučili tkaní damaškových textilií a po návratu do vlasti tuto výrobu zavedli ve své obci.

pořádáno ve spolupráci s CK Pragotour +

Datum
So 28. října + Ne 29. října
Odjezd
v sobotu 28. října v 8.30 od hodin se světovým časem z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Sobota:
První naše zastávka bude v Břeclavi, kam dorazíme kolem poledne. Dáme si přestávku na oběd a pokračovat budeme lodí do Lednicko-Valtického areálu, konkrétně k Janovu Hradu. Jedná se o romantickou napodobeninu středověkého hradu z 19. století. Na lodi nám bude veselo, během cca hodinové plavby se posilníme dobrým moravským vínem.

Čtrnácté opakování zájezdu!!!

Datum
Sobota 4. listopadu
Odjezd
v 6.45 z Florence, z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Uděláme si výlet do Brna a tentokrát navštívíme interiéry dvou nejvýznamnějších vil. Jejich architektura, koncepce i výzdoba je naprosto odlišná, ale obě jsou krásné. Prohlédneme si vilu Tugendhat, díky které jsme se staly čtvrtou zemí na světě, která se může pyšnit stavbou moderní architektury zapsanou na seznamu UNESCO (po Brazílii, Nizozemsku a Belgii).

Datum
Sobota 11. listopadu
Odjezd
v 6.45 z Florence, z ulice Ke Štvanici
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
700 Kč

V roce 2015 byly v Brně zpřístupněny další dvě významné vily, které patřily zámožným rodinám židovských velkoprůmyslníků a obchodníků s textilem. Vila Löw-Beer byla obývána v letech 1913 až 1939 rodinou Alfreda a Marianny Löw-Beerových, rodičů Grety Tugendhat.

Datum
Pátek 17. listopadu (státní svátek, volný den)
Odjezd
v 5.30 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
PaeDr. Jiřina Přibylová
Vyprodáno

Náš dnešní výlet nás zavede do Vídně, kde si během procházky městem prohlédneme známé vídeňské památky města, jako je Dóm sv. Štěpána, kostel sv. Petra, Hofburg a další.