Jen s předem zakoupenou vstupenkou

Datum
Pondělí 18.listopadu
Sraz
ve 14.30 před hlavním vchodem do Olšanských hřbitovů ve Vinohradské ulici 294/212. Zastávka tramvají 5, 10, 11, 13, 15, 16 případně stanice metra Flora a odtud pěšky
Průvodce
Mgr. Jan Hamršmíd
Vyprodáno

Jistě znáte jména jako Vladimír Menšík, Svatopluk Beneš, Radovan Lukavský, Voskovec a Werich, František Filipovský, Rudolf Hrušínský, Lubomír Lipský, Jiří Kodet a další. Víte však, kde našli místo svého posledního odpočinku? V dušičkovém období proto zahájíme dlouhodobý cyklus prohlídek některých pražských hřbitovů.

Začneme Olšanskými hřbitovy, a to IX. a 1. obecním, kde kromě výše jmenovaných herců, jsou také pohřbeni Jan Palach, Josef Smrkovský i někteří členové dosti propletených rodů Masaryků, Slavíčků a Medků. Najdeme zde i Ivana Hlinku a Helenu Sukovou. Zastavíme se také u prvního pražského krematoria. Po návštěvě téměř čtyř desítek hrobů naši dvouhodinovou vycházku (poněkud náročnější na chůzi bez možnosti se posadit) zakončíme u zdejší největší tzv. otevřené hrobky s monumentálním náhrobkem Matčin sen. Cestou se také zastavíme u významných funerálních uměleckých děl v této části hřbitovů.