Jen s předem zakoupenou vstupenkou

Datum
Pondělí 13. ledna
Sraz
v 10.00 před hlavním vchodem do Městské knihovny na Mariánském náměstí
Pořádá
CA Alena Krčálová
Cena
120 Kč

Pražská knihovna byla otevřena r.1891. Čtenářů i knih přibývalo, a tak ve 20. letech 20.století  vyrostla na Mariánském náměstí pro potřeby knihovny nová budova. Byla postavena v palácovém stylu podle projektu Františka Roitha, se sochařskou výzdobou Ladislava Kofránka.

Jen s předem zakoupenou vstupenkou

Datum
Středa 15. ledna
Sraz
v 16.00 před vchodem do hotelu Na Poříčí č. 15
Pořádá
CA Alena Krčálová
Cena
190 Kč

Noblesní hotel byl uveden do provozu r. 1914 a vzhledem k výhodné poloze v blízkosti nádraží neměl o  vybranou klientelu nouzi. Hotel i jeho restauraci navštěvoval např. T. G. Masaryk, Leoš Janáček, nebo Franz Kafka.

Jen s předem zakoupenou vstupenkou

Datum
Středa 22. ledna
Sraz
v 15.30 před Domem u Černé Matky Boží na rohu Celetné a Ovocného trhu
Průvodce
Michal Šindelář
Cena
100 Kč

Kubismus byl posledním výrazným slohem, který se odrazil nejen v architektuře a v uměleckém řemesle, ale pronikl i do běžných domácností. Stavěly se kubistické domy, malovaly se kubistické obrazy, vyráběl se kubistický nábytek i porcelán.

Jen s předem zakoupenou vstupenkou

Datum
Čtvrtek 23. ledna
Sraz
ve 13.00 před Rezervačním centrem, Maiselova 15
Průvodce
Ing. Eva Kuželová
Cena
250 Kč

tŽidovské muzeum, které patří k nejatraktivnějším v Praze bylo založeno roku 1906, v místech bývalého židovského ghetta a spravuje jednu z nejrozsáhlejších sbírek židovských památek na světě. V rámci naší prohlídky navštívíme celkem 6 objektů: synagogy Maiselovu, Staronovou, Klausovou a Pinkasovu, Obřadní síň a Starý židovský hřbitov.

Jen s předem zakoupenou vstupenkou

Datum
Pondělí 27. ledna
Sraz
v 15.00 před vchodem do kostela Panny Marie pod řetězěm v Lázeňské ulici
Průvodce
Alena Krčálová
Cena
150 Kč

Nejprve si prohlédneme kostel Panny Marie pod řetězem. Kostel býval středem opevněného útvaru řádu johanitů – maltézských rytířů na strategicky výhodném místě v blízkosti Juditina mostu. Tuto první johanitskou komendu na našem území založil král Vladislav II. v roce 1169. Dnešní podobu získal kostel při barokní přestavbě v letech 1640-60 podle projektu C. Luraga.