Datum
Úterý 11. září
Sraz
v 15.00 před vchodem do Petřínské rozhledny – vycházka bude trvat cca 3 hodiny
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
220 Kč

Letos uplynulo 130 let od založení Klubu českých turistů. Při naší vycházce si projdeme vrch Petřína a připomeneme si stavby, které zde klub nechal realizovat. Navštívíme také běžně nepřístupný kostel sv. Vavřince.

Pro velký zájem opakujeme zájezd z května letošního roku

Datum
Čtvrtek 13. září
Sraz
ve 12.00 z ulice Ke Štvanici
Průvodce
JUDr. Stanislav Marchal
Cena
460 Kč

Navštívíme národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, jehož historie sahá až do 14. století a jde tak o jeden z nejstarších hřebčínů na světě. Od 16. století až do vzniku První republiky byl císařským dvorním hřebčínem, který dodával koně pro ceremoniální účely panovnického dvora v Praze i ve Vídni.

Datum
Pátek 14. září
Sraz
ve 20.00 u sochy T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí
Průvodce
PhDr. František Kadlec
Cena
100 Kč

Na Pražském hradě jste už určitě někdy byli. Co se tam ale děje po setmění, když zmizí davy turistů s fotoaparáty a selfie tyčemi, když utichne hluk v kavárnách a krámcích se suvenýry?

Datum
Pondělí 17. září
Sraz
ve 14.00 před vchodem do synagogy
Průvodce
Eva Kuželová
Cena
160 Kč

Jeruzalémská synagoga byla postavena v roce 1906 jako náhrada za synagogy zbořené při asanaci Josefova. Autorem projektu je známý vídeňský architekt Wilhem Stiassny, který propojil maurské prvky s tehdy módní secesí.

Datum
Úterý 18. září
Sraz
ve 14.45, tram. zatávka I. P. Pavlova (směr Náměstí Míru, u prodejny Levné knihy)
Průvodce
Tomáš Bezouška
Cena
130 Kč

Na naší vycházku vyjedeme z I. P. Pavlova, dnes již téměř historickou tramvají T3, která jezdí na lince č. 23. Vystoupíme na konečné stanici Zvonařka, která je dnes v Praze posledním obratištěm, na kterém musejí tramvaje při obracení couvat.