Jen s předem zakoupenou vstupenkou

Datum
Středa 22. ledna
Sraz
v 15.30 před Domem u Černé Matky Boží na rohu Celetné a Ovocného trhu
Průvodce
Michal Šindelář
Cena
100 Kč

Kubismus byl posledním výrazným slohem, který se odrazil nejen v architektuře a v uměleckém řemesle, ale pronikl i do běžných domácností. Stavěly se kubistické domy, malovaly se kubistické obrazy, vyráběl se kubistický nábytek i porcelán.

Jen s předem zakoupenou vstupenkou

Datum
Čtvrtek 23. ledna
Sraz
ve 13.00 před Rezervačním centrem, Maiselova 15
Průvodce
Ing. Eva Kuželová
Vyprodáno

tŽidovské muzeum, které patří k nejatraktivnějším v Praze bylo založeno roku 1906, v místech bývalého židovského ghetta a spravuje jednu z nejrozsáhlejších sbírek židovských památek na světě. V rámci naší prohlídky navštívíme celkem 6 objektů: synagogy Maiselovu, Staronovou, Klausovou a Pinkasovu, Obřadní síň a Starý židovský hřbitov.

Jen s předem zakoupenou vstupenkou

Datum
Pondělí 27. ledna
Sraz
v 15.00 před vchodem do kostela Panny Marie pod řetězěm v Lázeňské ulici
Průvodce
Alena Krčálová
Vyprodáno

Nejprve si prohlédneme kostel Panny Marie pod řetězem. Kostel býval středem opevněného útvaru řádu johanitů – maltézských rytířů na strategicky výhodném místě v blízkosti Juditina mostu. Tuto první johanitskou komendu na našem území založil král Vladislav II. v roce 1169. Dnešní podobu získal kostel při barokní přestavbě v letech 1640-60 podle projektu C. Luraga.

Jen s předem zakoupenou vstupenkou

Datum
Čtvrtek 30. ledna
Sraz
v 15.40 před vchodem do ČNB Na Příkopě 28
Pořádá
CA Alena Krčálová
Vyprodáno

Vydáme se na velmi zajímavou pouť, během které se dozvíme mnohé o historii peněz. Povíme si, jak se postupně měnila platidla a finanční systémy od ranného středověku po současnost.

Jen s předem zakoupenou vstupenkou

Datum
Čtvrtek 6. února
Sraz
v 17.00 před Prašnou bránou (směr k divadle Hybernia)
Průvodce
Ponocný Města pražského
Cena
190 Kč

Přidáme se k pochůzce ponocného a spolu s ním se přeneseme do 17. století. Doba to byla neklidná. Praha byla zmítána válkami a morem.